Bundesliga. Kolejna wpadka Bayernu w końcówce walki o tytuł

Bayern Monachium mierzył się w sobotę z RB Lipsk w ramach 33. kolejki Bundesligi. Bawarczycy przegrali 1:3, co oznacza, że jutro mogą stracić fotel lidera. Obecnie nie zależą już od siebie i mogą po raz pierwszy od ponad dekady nie sięgnąć po mistrzostwo Niemiec.

Christopher Nkunku
PressFocus Na zdjęciu: Christopher Nkunku
  • Bayern Monachium uległ RB Lipsk w hicie 33. kolejki Bundesligi
  • W drugiej połowie Byki odpowiedziały z nawiązką na trafienie Serge’a Gnabry’ego sprzed przerwy
  • Teraz Die Roten nie zależą już od siebie w walce o mistrzostwo. Jeśli Borussia Dortmund pokona w niedzielę Augsburg, zasiądzie na fotelu lidera

Bayern przegrał z RB Lipsk. Bawarczycy powoli żegnają się z tytułem

Bayern Monachium nie rozgrywa świetnego sezonu, ale nadal pozostaje w walce o tytuł Bundesligi. Do soboty Bawarczycy mieli wręcz wszystko w swoich rękach. Tego dnia zmierzyli się jednak w hicie kolejki z RB Lipsk. Serge Gnabry wyprowadził Die Roten na prowadzenie, ale po przerwie zespół ze stajni Red Bulla nie miał litości. Bramki Konrada Laimera, Christophera Nkunku i Dominika Szoboszlaia przypieczętowały triumf gości (3:1).

Ten rezultat może być katastrofalny w skutkach dla Bayernu. Teraz Bawarczycy nie zależą już od siebie. Jeżeli Borussia Dortmund wygra w niedzielę z Augsburgiem, zasiądzie na fotelu lidera. Wówczas BVB pozostanie tylko zwyciężyć w ostatniej kolejce i zawodnicy będą mogli cieszyć się odebraniem wielkiemu rywalowi pierwszego mistrzostwa od 2012 roku.