Bayern Monachium z poważnym kłopotem

Alphonso Davies
fot. PressFocus Na zdjęciu: Alphonso Davies

Bayern Monachium w najbliższym czasie będzie musiał sobie poradzić bez Alphonso Daviesa. 20-latek będzie wykluczony z gry w szeregach Bawarczyków z powodu zerwania więzadła w lewej kostce, donosi serwis. Br.de.

  • Z powodu kontuzji Bayern Monachium stracił kolejnego zawodnika
  • kwestie zdrowotne eliminują z trenigów w okresie przygotowawczym Alphonso Daviesa
  • Reprezentant Kanady nie będzie mógł wziąć udziału w Gold Cup

Bayern Monachium z kolejnym osłabieniem

Bayern Monachium nie zbiera ostatnio dobrych wieści. Niedawno światło dzienne ujrzała wiadomość, że Lucas Hernandez nie będzie mógł wziąć udziału w pierwszych treningach ekipy z Monachium pod wodzą Juliana Nagelsmanna. Tymczasem teraz klub z Allianz Arena otrzymał kolejną złą nowinę po tej dotyczącej Francuza.

Tym razem powody zdrowotne z zajęć z drużyną Bayernu wyeliminowały Alphonso Daviesa. Piłkarz doznał kontuzji w trakcie okresu przygotowawczego reprezentacji Kanady do Złotego Pucharu. Zawodnik jest już w Monachium, gdzie będzie przechodził rekonwalescencję.

Na dzisiaj nie wiadomo, jak długo piłkarz będzie dochodzić do siebie po urazie. Wiadomo natomiast, że Davies będzie leczony zachowawcze, a nie operacyjnie.

Kontuzja reprezentacja Kanady jest kolejną, która dotknęła zawodnika z formacji defensywnej w Bayernie. Wcześniej z powodu zerwania łąkotki przyśrodkowej w trakcie Euro 2020 z gry wypadł Lucas Hernandez. Zawodnik jest już po zabiegu, co będzie skutkować tym, że nie będzie do dyspozycji trenera ekipy z Monachium przez najbliższych kilka tygodni.

Bayern nową kampanię zacznie 13 sierpnia od wyjazdowej potyczki z Borussią M’Gladbach. Pierwszy mecz w roli gospodarza rozegra z kolei 22 sierpnia, gdy zagra z FC Koeln.

Czytaj więcej: Media: prokuratura odwiedziła siedzibę Bayernu Monachium

Komentarze