Bayer nie wykorzystał szansy. VfB Stuttgart pokazał jakość

Bayer Leverkusen zremisował 1:1 z VfB Stuttgart w meczu 14. kolejki Bundesligi. Aptekarze mogli odskoczyć Bayernowi Monachium, ale nie udało im się zwyciężyć.

Stiller i Xhaka
IMAGO / Sven Simon Na zdjęciu: Stiller i Xhaka
  • Bayer Leverkusen nie wykorzystał szansy
  • Aptekarze mogli odskoczyć Bayernowi Monachium
  • Jednak zremisowali z VfB Stuttgart 1:1

VfB Stuttgart 1:1 Bayer Leverkusen. Festiwal niewykorzystanych szans

Bayer Leverkusen mógł odskoczyć Bayernowi Monachium w tabeli Bundesligi, ale Aptekarze zremisowali 1:1 z VfB Stuttgart po niezwykle zaciętym meczu, w którym zmarnowano mnóstwo szans na odniesienie zwycięstwa. Obie drużyny zanotowały xG na poziomie powyżej 3.0. W tym momencie przewaga lidera nad Bawarczykami wynosi 4 punkty, a mogła aż 6. Natomiast Stuttgart plasuje się na 3. miejscu.

Wynik spotkania otworzył się w 40. minucie, gdy VfB Stuttgart popisał się naprawdę ładną akcją. Szczególną pracę wykonał Josha Vagnoman, który wbiegł w pole karne i doskonale dograł do Chrisa Fuhricha. 25-letni Niemiec pewnie skierował piłkę do pustej bramki.

Bayer Leverkusen do wyrównania doprowadził tuż po przerwie. Wówczas Aptekarze przeprowadzili składną akcję, którą precyzyjnie wykończył Florian Wirtz. Wcześniej obrońcom urwał się rewelacyjny w tym sezonie Victor Boniface.