Pzbuk opinie i recenzja bukmachera – wrzesień 2021

PZBUK, a dokładniej Polskie Zakłady bukmacherskie – to brzmi dumnie. Nazwa stricte kojarzona jest z Polską, choć to bukmacher reprezentujący zagraniczny podmiot Cherry Online. PZBUK dopełnił wszelkich starań, żeby uzyskać polską licencję, więc występuje w gronie legalnych bukmacherów. W naszym kraju można z jego zakładów korzystać już od kilku lat, więc to wystarczający czas, żeby rzetelnie ocenić ofertę PZBUK. Opinie o tym bukmacherze bywają zróżnicowane, dlatego na goal.pl spróbujemy się z nimi zmierzyć. Sprawdzimy, za co można pochwalić PZBUK, a za co należy go zganić!

PZBuk
89/100
Szwedzka jakość w Polsce

+18 | Graj odpowiedzialnie | Obowiązuje regulamin

Spis treści:

PZBUK – opinie o bukmacherze

W naszej recenzji PZBUK postaramy się przeanalizować te kwestie, które mają bezpośredni związek z graczem. Ocenimy rejestrację i odbiór bonusów powitalnych, a następnie dokładnie przyjrzymy się ofercie zakładów i płatności. Na koniec sprawdzimy działanie mobilnej aplikacji oraz kondycję obsługi klienta. W codziennym obstawianiu to bardzo ważne elementy, które sprawiają, że bukmacher zbiera dobre recenzje lub kompletuje negatywne komentarze.

Na początku warto dostrzec szczegół, że zakłady bukmacherskie PZBUK od początku uznał, że będzie działał w Polsce zgodnie z prawem. To dlatego firma Cherry Online założyła swój oddział w Warszawie, a później skrupulatnie współpracując z Ministerstwem Finansów dopełniła wszelkich starań, aby zdobyć licencję na zakłady bukmacherskie. To fakt, który trzeba odnotować, bo wśród zagranicznych bukmacherów, takie zachowanie, nie jest to normą.

PZBUK opinie
PZBUK Opinie | +18 | Obowiązuje regulamin | Graj odpowiedzialnie

Opinie o rejestracji i bonusach PZBUK

Naszym zdaniem trudno mówić coś złego o rejestracji w PZBuk, kiedy umożliwia ona założenie konta bez dowodu osobistego. W ten sposób zakłady PZBUK mogą stać w tym samym szeregu, co STS, Fortuna i Superbet. Szybka rejestracja w PZBUK to nie tylko hasło reklamowe, a realny opis tworzenia profilu gracza u bukmachera online. To że skany dokumentu nie są wymagana umożliwia założenie konta raptem w kilka minut. Wystarczą najważniejsze informacje takie jak imię, nazwisko, adres PESEL i zostajesz klientem PZBUK.

Konto tymczasowe w PZBUK ma ten plus, że obsługuje pełny pakiet bonusów na start oraz nie posiada limitu czasowego na weryfikację. Co jest dodatkowym atutem – limit ten nie obowiązuje też w stawkach. U pozostałych bukmacherów pojawiają się limity stawek do 5000 PLN na koncie tymczasowym, a w PZBUK po szybkiej rejestracji można grać do woli.

Za rejestrację należy się duży plus dla PZBUK podobnie jak za bonus na start w PZBUk! Opinie o tym produkcie są przychylne, ponieważ to zakład bez ryzyka w zakładach bukmacherskich PZBuk, z którego nowy użytkownik może korzystać do skutku tj. do pierwszego przegranego kuponu. W ramach rekompensaty za porażkę PZBUK przyznaje freebet o wartości 500 PLN. Warunki obrotu są równie banalne, co rejestracja. Wystarczy zagrać raz za bonus kuponem akumulowanym z kursami minimalnymi 1.40.

Rejestracja i bonus to elementy, które grają zdecydowanie na korzyść bukmachera PZBUK.

Cashback do 500zł i darmowy zakład 20zł
Międzynarodowy bukmacher
+18 | Obowiązuje regulamin | Graj odpowiedzialnie Pełen reg

Zakłady bukmacherskie PZBUK

W opiniach o zakładach PZBUK często wspomina się o nieco starej stronie internetowej, ale w tym przypadku nie będziemy tego oceniać. Skupimy się bardziej na istocie sprawy, a więc rynkach i kursach. To determinanta wygranych kuponów, a układ strony czy działanie – pozostawiamy do indywidualnej oceny użytkowników. Czy oferta PZBUK jest bogata? Patrząc na zakłady przedmeczowe i “na żywo” raczej nie powinnyśmy narzekać. Bukmacher stosuje wszystkie znane rodzaje zakładów od typów na wynik, sumę goli przez handicapy aż do strzelców i zakładów długoterminowych. Tysiące zakładów każdego tygodnia pojawia się w kursach pre-match i live.

Bukmacherscy koneserzy mogą wyłapać kilka ciekawych smaczków z zakładów PZBUK. To firma, która oferuje sporo możliwości obstawiania e-sportu. W tym przypadku chodzi nam o ilość rozgrywek oraz dostępnych gier. Na szeroką ofertę można liczyć też w przypadku koszykówki, a w szczególności NBA, którą dodatkowo na stronach PZBUK można oglądać za darmo. W piłce nożnej do meczów oferowanych jest ponad sto rozszerzeń. Wszystko się zgadza, więc ponownie oferta PZBUK konkurencji nie ustępuje.

Często można znaleźć określenie, że PZBUK jest bukmacherem dla freaków. Skąd taka opinia? Dlatego, że PZBUK nie angażuje się w głośne kampanie reklamowe. W jego zakładach jest mniej PR-u, a więcej działań i koncentracji nad ofertą. Patrząc obiektywnie, to u tego bukmachera można grać wiele rynków po najlepszych kursach. Ostatnio do oferty został wprowadzony “wieloligowy kombinacyjny”, gdzie są propozycje łączonych zakładów z różnych lig. Oczywiście ciągle pod specjalnym bannerem funkcjonują również Mega Kursy, czyli zdarzenia po maksymalnych wartościach.

Sprawdź Poradnik Typera i przeczytaj więcej:

Opinie o systemie płatności w PZBUKa

Nasza recenzja wpłat i wypłat w PZBUK różni się, ponieważ ten pierwszy dział oceniamy umiarkowanie dobrze, z kolei drugi na bardzo wysoką notę. Dlaczego? Na początku zajmijmy się wpłatami.

Wydawać by się mogło, że w teorii bukmacherzy nie powinni mieć żadnych kłopotów, by udostępnić graczom, jak najwięcej możliwości składania wpłaty. Niektórzy wywiązują się z tego zdania świetnie, bo takim przykładem jest STS, który udostępnia kilkanaście metod. PZBUK w tym względzie może się poprawić, ponieważ lista aktywnych opcji wpłaty jest dość krótka. Jasne, że znajduje się BLIK, karty płatnicze i przelew bankowy, ale brakuje portfeli online takich jak PayPal, Skrill i Neteller. Minimalna wpłata też mogłaby być niższa. Jak to jest, że Fortuna lub STS pozwalają zdeponować 1 PLN, a PZBUK od razu oczekuje przynajmniej 5 PLN?

Na oklaski z kolei zasługuje system wypłat. W tym przypadku pieniądze na konto bankowe można podjąć nawet w ciągu 30 minut używając ekspresowego przelewu poprzez serwis Przelewy 24. Transakcja jest bez prowizji, a realizacja przelewu odbywa się przez całą dobę!

PZBUK recenzja
PZBUK Recenzja – Zakłady sportowe

PZBUK opinie o aplikacji mobilnej

Przede wszystkim na początek PZBUK zasługuje na notę wyjściową, ponieważ aplikacja jest przystosowana do systemów iOS i Android. To naprawdę ucieszy wszystkich użytkowników smartfonów w Polsce, bo praktycznie 100% korzysta z urządzeń wspieranych przez te systemy operacyjne. Apka może być instalowana m.in. na Samsung, Oppo, LG, iPhone, iPad, Xiaomi i Huawei.

W aplikacji mobilnej PZBuk na obu systemach mamy do czynienia z pełną ofertą w trybie przedmeczowym i na żywo. W skład oferty PZBUK mobile wchodzą też zakłady kardio, wypłaty cash out, wirtualne sporty, system płatności (BLIK, dotpay, Przelewy 24). W pewnych okresach promocyjnych można też liczyć na specjalne bonusy, które będą aktywowane tylko w aplikacji mobilnej.

Z punktu widzenia użytkownika – aplikacja pobiera się identycznie, co inne apki nie związane z zakładami bukmacherskimi. Jedno ograniczenie dotyczy sklepu Google Play, bo tam PZBUK mobile nie jest oferowane. No, ale to dotyczy wszystkich bukmacherskich aplikacji. Apka zajmuje stosunkowo mało miejsca w telefonie, bo tylko 63 MB.

Obsługa klienta w PZBuk

Obsługa klienta PZBUK działa po polsku, bo nie mogłoby być inaczej w przypadku legalnego bukmachera. Czy mamy do czynienia ze specjalną infolinią telefoniczną lub czatem “na żywo”? Nic z tych rzeczy, ponieważ PZBUK skupił się tylko na formularzu kontaktowym. W razie problemów możesz zostawić zgłoszenie do bukmachera i czekać aż odpisze ci w formie wiadomości e-mail. Szczerze? To standardowa obsługa klienta, bo liczymy na coś więcej. Bukmacherzy online uruchamiają czat “na żywo”, który działa przez cały dzień, a niektórzy pozwalają pisać za pośrednictwem WhatsApp – tak jest w Superbet. Porównanie supportu PZBUK z takimi formami wsparcia działa na niekorzyść recenzowanej przez nas firmy.

PZBUK – nasza recenzja

W skali 1-10 uczciwie możemy ocenić PZBUK na notę 7/10. Do ideału brakuje, ale PZBUK wieloma produktami pokazuje, że jest ponad przeciętną, jeśli chodzi o polskich bukmacherów. Patrząc na interes gracza bardzo dobrze prezentuje się bonus powitalny, a także kursy bukmacherskie. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że brakuje niektórych metod płatności, a i komunikacja z bukmacherem mogłaby stać na wyższym poziomie. Finalnie PZBUK może stanowić ciekawą alternatywę dla znanych bukmacherów takich jak STS i Fortuna.