PZBuk esport

Zanim wyjaśnimy, jak się ma w PZBuk esport, napiszmy pokrótce, co właściwie kryje się pod tym hasłem.

Sport elektroniczny to rywalizacja na płaszczyźnie gier komputerowych. Naprzeciwko siebie siada dwóch graczy, bądź drużyny złożone z określonej liczby zawodników. Esport budzi coraz większe emocje. Nie jest już tylko rozrywką dla dzieciaków, czy nastolatków. W branżę gamingową na poważnie wkręcili się też dorośli, czy wielkie korporacje z całego świata, będące zapleczem finansowym. Najlepsze mecze, czy turnieje śledzą na żywo setki tysięcy widzów.

Zaś nagrody dla najbardziej wszechstronnych graczy liczone są w setkach tysięcy dolarów. Nie dziwi zatem, że esport z hukiem wdarł się do zakładów bukmacherskich.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Przeczytaj także:
Zakłady bukmacherskie PZBukAplikacja mobilna PZBuk
Bonus powitalny PZBukPZBuk freebet
Rejestracja w PZBukKod bonusowy PZBuk
Wypłata w PZBukPZBuk zakłady na żywo
Esport w PZBukSporty wirtualne w PZBuk

Zakłady na esport w PZBuk

Jak wyglądają zakłady na esport w PZBuk? Jeszcze jakiś czas temu powiedzielibyśmy, że średnio na jeża. PZBuk oferował tylko zakłady na najpopularniejsze gry, a więc Counter Strike: Global Offensive i League of Legends. Do tego liczba rynków nie była zbyt zadowalająca. Postawić było można tylko kilka rodzajów zakładów bukmacherskich.

Teraz jednak bukmacher chyba na dobre zrozumiał, jak duży potencjał drzemie w esporcie i znacząco wzbogacił swoją ofertę. Esport w PZBuk trafił też do menu głównego. Gracze mają więc teraz prosty dostęp do swoich ulubionych zakładów. Skończyło się uporczywe wertowanie kolejnych podstron oferty bukmacherskiej. Zacznijmy jednak od początku.

Specjalny bonus na PZBuk esport?

Czy w zakładach bukmacherskich PZBuk znajdziesz bonus na esport? Powiemy tak – dedykowanego bonusu nie uraczysz, ale wszystkie promocje bukmacherskie, czy bonusy na start można bez jakiegokolwiek problemu wykorzystać na esport.
W tym miejscu warto też odwołać się do rynku bukmacherskiego. Generalnie w świecie zakładów panuje kilka niepisanych zasad.

Większość bukmacherów jeśli posiada dedykowane bonusy na esport, to nie można u nich wykorzystać na gry komputerowe innych promocji. Zasada ta działa też odwrotnie. Jeżeli bukmacher nie przygotował nic specjalnego na esport, to wielce prawdopodobne, że cały bonus na start i pozostałe bonusy będziesz mógł użyć także na zakłady esport. Taka sytuacja ma miejsce właśnie w PZBuk.

Oferta powitalna PZBuk

No dobra, wyjaśnijmy więc, jak wygląda oferta powitalna PZBuk. Bonus na start może przybrać dwie formy. Pierwsza z nich to zakład bez ryzyka do 1000 złotych, dostępny bezpośrednio na stronie PZBuk. Druga, dzięki skorzystaniu z kodu bonusowego gwarantuje nie tylko wspomniany cashback, ale również darmowy zakład 20 zł.

Jak odebrać dwa bonusy na start? Wystarczy, że w formularzu rejestracyjnym podasz kod bonusowy PZBuk: GOALBET.

Zakład bez ryzyka do 1000 zł

To, co najbardziej kusi graczy to zakład bez ryzyka. Nie dziwi nas to, bo sami lubimy zaryzykować, wiedząc, że za naszymi plecami czuwa przysłowiowy anioł stróż.
Najpierw musisz nie tylko zarejestrować się, ale i wpłacić pierwszy depozyt. Później jeszcze pozostaje Ci spełnić dość proste warunki bonusu:

 • Postaw pierwszy zakład akumulowany (min. 2 zdarzenia)
 • Kurs na każde zdarzenie musi wynosić min. 1,40

Jeżeli trafisz, no to świętuj! W przypadku niepowodzenia, PZBuk odda stawkę zakładu w postaci freebetu. Maksymalny zwrot, jaki możesz otrzymać, to wspomniane wcześniej 1000 złotych. Otrzymany darmowy zakład możesz wykorzystać na dowolny kupon wielokrotny, na którym każde zdarzenie będzie mieć kurs nie mniejszy niż 1,40. Wygrasz? Kasa jest Twoja. Nie potrzebujesz wyrabiać kolejnego obrotu.

Darmowy zakład z naszym kodem: GOALBET

Wykorzystując przy rejestracji nasz kod, otrzymać możesz dodatkowo darmowy zakład 20 złotych. Jak odebrać? To proste, wystarczy dokonać depozytu na kwotę co najmniej 20 złotych.

Cashback do 1000zł i darmowy zakład 50zł
Międzynarodowy bukmacher
+18 | Obowiązuje regulamin | Graj odpowiedzialnie Pełen reg

Co można obstawiać?

PZBuk Esport

Jak widzisz, zakłady na esport możesz stawiać za swoje pieniądze, bądź też skorzystać z bonusowych środków. A jak konkretnie wygląda w PZBuk esport? Jakie gry komputerowe można obstawiać? Wybór jest całkiem niezły. Tak, jak napisaliśmy, PZBuk postarał się o dużą aktualizację swojej oferty.

 • Counter Strike: Global Offensive (CS:GO)
 • League of Legends (LoL)
 • Dota 2
 • Overwatch
 • King of Glory
 • Starcraft 2
 • Rainbow Six

Trochę brakuje nam Fify, no ale cóż, nie można mieć chyba wszystkiego. W PZBuk esport wygląda i tak całkiem nieźle. Po cichu jednak liczymy wkrótce na kolejną aktualizację.

Jak obstawiać esport?

Skoro już wiesz, na jakie gry komputerowe można stawiać zakłady, to warto odpowiedzieć sobie na kolejne pytanie. Jak właściwie obstawiać esport?

Rodzaje zakładów PZBuk Esport

Najpopularniejsze gry esportowe mają w PZBuk kilkanaście różnych rynków, czyli rodzajów zakładów bukmacherskich. Na poniższej liście znajdziesz najczęściej grane zakłady z krótkim opisem każdego z nich.

 • Wygra mecz – jest to typowy zakład na zwycięstwo w meczu. Bukmachera nie interesuje, jakim wynikiem zakończy się mecz. Czy dana drużyna wygra z olbrzymią przewagą, czy rzutem na taśmę. Jest to zakład tylko i wyłącznie na zwycięzcę meczu.
 • Handicap – handicapy na polski rynek bukmacherski przybyły już dość dawno zza granicy. Ich rolą jest wyrównanie szans, pomiędzy drużynami, które dzieli dość duża różnica poziomów. Innymi słowy mówiąc, jeśli chcesz zagrać na zwycięstwo faworytów za nieco wyższy kurs, to możesz skorzystać z handicapu ujemnego. Spowoduje on odjęcie określonej liczby punktów lepszej drużynie, jeszcze przed początkiem meczu. Odwrotnie działa handicap dodatni, który dodaje punkty mniej docenianej drużynie. Handicapy można stosować w PZBuk na mecz, czy na poszczególne mapy.
 • Suma punktów – stawiasz, czy w meczu będzie więcej, czy mniej punktów, niż suma zaproponowana przez bukmachera. Wartości różnią się naturalnie od tego, na jaką grę w danym momencie stawiasz zakład.
 • Wygra mapę – to kolejny niezależny od rezultatu meczu zakład. Stawia się na to, kto wygra konkretną mapę. Nie ma znaczenia, czy drużyna ta wygra, przegra mecz, czy co zrobi na kolejnej mapie.

Zakłady długoterminowe

W PZBuk esport to nie tylko zakłady na określone mecze. Najpopularniejsze turnieje, takie jak chociażby ESL League w CS:GO można obstawiać z dość dużym wyprzedzeniem. Zakłady takie nazywamy zakładami długoterminowymi. W ich ramach można stawiać na to, kto wygra turniej, czy które miejsce dana drużyna na nim zajmie.

Zakłady na żywo

Oprócz zakładów przedmeczowych i długoterminowych, esport dostępny jest także do obstawiania na żywo. Oglądasz stream na żywo swojej ulubionej gry, w której walczą zawodnicy, których podziwiasz? Masz przeczucie, jakim wynikiem zakończy się mecz, czy dana mapa? Teraz możesz stawiać zakłady na żywo. Pamiętaj jednak, że w zakładach live kursy bukmacherskie zmieniają się bardzo dynamicznie. W zależności od przebiegu meczu raz jedna, a raz druga drużyna może być faworyzowana przez PZBuk.

Esport na mobile

Dzięki aplikacji mobilnej od PZBuk zakłady na esport stawiać można także z urządzeń mobilnych. Jeżeli masz na swoim smartfonie, czy tablecie Androida lub iOS’a to bez trudu pobierzesz aplikację. Zalogujesz się do niej wcześniej ustalonym loginem i hasłem. W razie potrzeby możesz też utworzyć konto gracza.
Inne systemy operacyjne również nie stanowią problemu. PZBuk ma w swojej ofercie stronę mobilną. Co ciekawe, jeśli nie chcesz ściągać appki, to również na Androidzie i iOS’ie odpalisz ów stronę. Jak? Wystarczy, że wklepiesz na swoim urządzeniu adres strony internetowej bukmachera, a resztą zajmą się odpowiednie algorytmy.

Esportowe transmisje live

Zastanawiasz się, czy w PZBuk dostępne są transmisje z esportu? Niestety nie. Na chwilę obecną bukmacher jeszcze nie zdecydował się wprowadzić streamów. Możesz za to skorzystać ze streamów na Twitchu, czy z telewizji internetowej Polsat Games. W PZBuk znajdziesz za to obszerne statystyki przy najciekawszych meczach esportowych. Sprawdzisz tam między innymi ostatnią formę rywalizujących ze sobą drużyn.