Niesamowita końcówka na Santiago Bernabeu! Joselu bohaterem [NA ŻYWO]

W środowy wieczór poznamy drugiego finalistę Ligi Mistrzów. Real Madryt w rewanżowym meczu 1/2 finału zmierzy się u siebie z Bayernem Monachium. Śledź przebieg tej rywalizacji w relacji "na żywo".

Konrad Laimer oraz Jude Bellingham
Associated Press / Alamy Na zdjęciu: Konrad Laimer oraz Jude Bellingham

Real Madryt – Bayern na żywo

Real Madryt i Bayern Monachium zagrają w środę o drugie miejsce w finale Ligi Mistrzów. W pierwszym meczu na Allianz Stadium obie drużyny dostarczyły swoim kibicom dużych emocji, a rywalizacja zakończyła się remisem 2:2. Sprawa awansu pozostaje więc otwarta, choć faworytem rewanżowego spotkania 1/2 finału są niewątpliwie Królewscy.

Koniec! Real Madryt melduje się w finale Ligi Mistrzów!

90+14′ – Muller trafił do siatki, ale arbiter odgwizdał spalonego

90+11′ – Dośrodkowanie wylądowało w rękach Łunina

90+9 – Davies złapany na spalonym

90+7′ – Próba ofensywnej akcji Bayernu zakończona faulem w ataku

90+6′ – Joselu jeszcze wywalczył rzut wolny

90+1′ – Joselu na 2:1!!

Coś niesamowitego! Rudiger posłał podanie w pole karne do Joselu, który pokonuje Manuela Neuera. Real jeszcze chwilę temu przegrywał, a teraz wyszedł na prowadzenie!

90′ – Real mógł wcisnąć drugą bramkę!

Real Madryt mógł podwyższyć prowadzenie. Niezwykle groźna akcja została zakończona zablokowanym strzałem.

88′ – Fatalny błą Neuera! 1:1

Vinicius oddał strzał w środek bramki Manuela Neuera. Niemiec wypuścił futbolówkę, do której dobiegł Joselu. Mamy wyrównanie!

85′ – Nieudana kontra Bayernu

Bayern mógł przeprowadzić zabójczą kontrę. W pewnym momencie wychodzili 3 na 1. Finalnie zabrakło już siły Pavloviciowi, aby doścignąć Modricia.

Bramka Daviesa [WIDEO]

82′ – Poprzeczka po strzale Kima

Kim Min-jae mógł podwyższyć prowadzenie. Uderzenie głową Koreańczyka wylądowało na poprzeczce, ale Szymon Marciniak doszukał się przewinienia stopera Bayernu.

80′ – Iskrzy na boisku

Na boisku coraz częściej dochodzi do przewinień. Bayern kradnie minuty, a czas płynie na niekorzyść Realu Madryt.

76′ – To mogło być już po meczu!

Jamal Musiala odnalazł w polu karnym Harry’ego Kane’a. Uderzenie Anglika jednak wylądowało na bocznej siatce.

73′ – Nie ma gola! Bayern nadal prowadzi 1:0

Szymon Marciniak po interwencji wozu VAR anulował trafienie Realu. Nacho Fernandez przewinił przy akcji bramkowej.

71′ – Szybka odpowiedź Realu! 1:1

Real Madryt kombinacyjnie rozegrał rzut rożny. Valverde uderzył na bramkę, w polu karnym mieliśmy mały bilard, przez co kompletnie zaskoczony Neuer nie mógł skutecznie interweniować

68′ – 1:0 dla Bayernu!

Fantastyczna akcja Bayernu. Kane znalazł niepilnowanego na skrzydle Daviesa. Kanadyjczyk zszedł na gorszą nogę i posłał piekielnie mocny strzał, który wylądował w bramce. Bayern wychodzi na prowadzenie!

66′ – Musiala zmusił Łunina do interwencji

Jamal Musiala wszedł w pole karne i znalazł miejsce na oddanie strzału. Jednak Andrij Łunin skutecznie interweniował.

65′ – Strzał z woleja Carvajala

Toni Kroos odnalazł niepilnowanego za polem karnym Daniego Carvajala. Hiszpan uderzył z pierwszej piłki, ale futbolówka postraszyła jedynie gołębie na stadionie.

Wyjątkowa forma Neuera

60′ – Nieprawdopodobna interwencja Neuera!

Vinicius znów popisał się świetną akcją, którą zakończył strzałem. Jednak Manuel Neuer zamurował bramkę.

59′ – Królewscy blisko objęcia prowadzenia!

Rodrygo oddał niezwykle groźny strzał z rzutu wolnego. Manuel Neuer jednak popisał się kapitalną interwencją.

Zachwyty nad Vinim

55′ – Rodrygo bliski strzelenia gola!

Vinicius znów zabawił się z obroną Bayernu. Brazylijczyk wreszcie odnalazł w polu karnym swojego rodaka – Rodrygo – którego strzał minimalnie minął światło bramki

54′ – Celny strzał Kane’a

Harry Kane po krótkim rogu próbował zaskoczyć Andrija Łunina, ale ukraiński golkiper stał na posterunku.

53′ – Groźna akcja Viniciusa

Vinicius znów urwał się Kimmichowi na flance. Brazylijczyk szukał kolegi w polu karnym, ale defensywa Bayernu ratuje się wybiciem piłki.

48′ – Davies mógł uszczęśliwić Monachium

Alphonso Davies oddał strzał, który został zablokowany przez obrońcę Realu. Futbolówka po rykoszecie nieznacznie przeleciała nad poprzeczką.

47′ – Dier ratuje Bayern

Vinicius przeprowadził świetną akcję w bocznej strefie boiska. Brazylijczyk posłał świetne podanie do Fede Valverde, które finalnie zatrzymał Eric Dier.

46′ – Zaczynamy drugą odsłonę

Kosmiczna statystyka Kroosa w pierwszej połowie

Bayern zachował tylko dwa czyste konta w spotkaniach z Realem Madryt

Maier oraz Kahn to jedyni bramkarze w historii Bayernu Monachium, którzy zdołali zachować czyste konto w spotkaniu z Realem Madryt.

Statystyki po pierwszej odsłonie

Koniec pierwszej połowy. Bezbramkowy rezultat na Bernabeu

44′ – Celny strzał Mazraouiego

Obrońca Bayernu spróbował zaskoczyć Andrija Łunina. Ukraiński golkiper jednak pewnie chwycił futbolówkę.

40′ – Neuer znów ratuje Bayern!

Manuel Neuer popisał się znów świetną interwencją. Niemiec po raz drugi ratuje Bayern przed stratą bramki.

38′ – Doskonała interwencja Tchouameniego

Jamal Musiala próbował przeprowadzić akcję z Konradem Laimerem, ale austriackiego pomocnika zastopował w świetnym stylu Aurelien Tchouameni.

36′ – Próba Bellinghama zatrzymana

Strzał Jude Bellinghama finalnie został zablokowany przez Matthijsa de Ligta.

31′ – Nacho zażegnał zagrożenie

Nacho Fernandez pojedynkował się na szybkość z Leroyem Sane. Przy piłce szybciej znalazł się Hiszpan, który zastopował akcję Bayernu.

28′ – Niezwykle groźne uderzenie Kane’a

Harry Kane oddał świetny strzał z powietrza. Znakomicie na posterunku spisał się Andrij Łunin, który końcówkami palców wybił piłkę.

27′ – Problemy zdrowotne Gnabry’ego. Zmiana

Medycy Bayernu są zmuszeni sprawdzić stan zdrowia Serge Gnabry’ego. Niemiec ostatecznie opuścił boisko, a jego miejsce zajął Alphonso Davies.

23′ – Dobra akcja Realu

Rodrygo znakomicie odnalazł Viniciusa, który miał sporo miejsca. Brazylijczyk stanął przed dobrą okazją do strzelenia gola, ale w tej sytuacji zabrakło dobrego przyjęcia.

21′ – Próba indywidualnej akcji Gnabry’ego

Serge Gnabry próbował przedryblować defensywę Realu Madryt. Finalnie Niemiec zatrzymał się na Aurelianie Tchouamenim.

19′ – Gorąco na boisku

Doszło do starcia między Ferlandem Mendym a Konradem Laimerem. Piłkarzy musiał rozdzielić Szymon Marciniak.

Neuer jak wino

17′ – Próba odpowiedzi Bayernu

Leroy Sane znalazł się w bocznej strefie pola karnego, ale niemiecki skrzydłowy nieudanie poszukiwał kolegi.

15′ – Kolejna próba Viniego

Jude Bellingham znakomicie odnalazł Viniciusa w polu karnym. Jednak uderzenie Brazylijczyka wylądowało daleko od celu.

13′ – Słupek i Neuer ratują Bayern!

Vinicius oddał niezwykle sprytnym strzał, który wylądował na słupku. Rodrygo mógł dobić piłkę do bramki, ale znakomitą interwencją popisał się Manuel Neuer.

11′ – Fragment spokojniejszej gry

Real stara się zaczarować Bayern atakiem pozycyjnym. Natomiast Niemcy długimi podaniami chcą skruszyć defensywę “Królewskich”.

8′ – To powinien być gol dla Bayernu!

Jamal Musiala znakomicie odnalazł Serge’a Gnabry’ego. Niemiec jednak zagrał niedokładnie do Harry’ego Kane’a, który miałby pustą bramkę.

6′ – Groźna sytuacja Realu

Dani Carvajal posłał groźne płaskie podanie w pole karne, ale centymetrów zabrakło Rodrygo, aby wpakować piłkę do bramki.

5′ – Fantastyczna interwencja defensywy Realu

Harry Kane próbował posłać podanie na wolne pole do Leroya Sane. Finalnie znakomitą interwencją popisał się jeden z obrońców Realu.

4′ – Badanie drużyn

Zespoły od pierwszych minut wzajemnie się badają. Jedni i drudzy na ten moment nie forsują tempa

2′ – Ryzykowna gra Kimmicha

Joshua Kimmich już po raz drugi mógł wrzucić na karuzelę swoich defensorów. Matthijs de Ligt finalnie wybił piłkę.

1′ – Zaczynamy!

19:35 – Liczna delegacja kibiców Bayernu w Madrycie

Pokaźna liczba kibiców Bayernu Monachium rozpoczęła marsz na stadion. Będzie gorąco na trybunach Santiago Bernabeu.

19:37 – Fani Realu Madryt obrażają Leo Messiego

Karygodne zachowanie kibiców Realu Madryt przed meczem. Fani “Królewskich” obrzucali obelgami Leo Messiego.

19:40 – Manuel Neuer emanuje pewnością siebie przed rewanżem

19:43 – Real Madryt już planuje transfery na kolejne lato

19:50 – Garść statystyk od Opty

19:53 – Wyjściowa jedenastka Bayernu Monachium

Thomas Tuchel natomiast dokonał trzech zmian. Matthijs de Ligt zastąpił Kim Min-jae. Aleksandar Pavlović zagra kosztem Leona Goretzki. Natomiast Thomas Muller został wymieniony na Serge’a Gnabry’ego.

20:00 – Kto awansuje do finału Ligi Mistrzów?

20:05 – Bernabeu prezentuje się wybornie

Już za niecałą godzinę wyjściowe jedenastki pojawią się na płycie boiska Santiago Bernabeu, które prezentuje się cudownie.

20:08 – Rudiger mógł dziś występować po drugiej strony barykady

Antonio Rudiger przed przeprowadzką do Realu Madryt był również kuszony przez Bayern Monachium – poinformował serwis “Relevo”.

20:14 – Młodzi piłkarze powitali piłkarzy Realu Madryt

Młodzieżowi piłkarze Realu Madryt przygotowali specjalny szpaler dla zawodników, którzy dziś stoczą bój o finał Ligi Mistrzów

20:33 – Statystyki przemawiają za Tuchelem

Thomas Tuchel nigdy w swojej karierze nie przegrał w półfinale. Niemiecki szkoleniowiec nigdy nie przegrał na Santiago Bernabeu. A na dodatek 50-latek jako ostatni pokonał Real Madryt przed własną publicznością w Lidze Mistrzów.

20:40 – Legenda Bayernu na Bernabeu

Na trybunach Estadio Santiago Bernabeu zasiądzie dziś Oliver Kahn. Co ciekawe, były niemiecki golkiper obejrzy po raz pierwszy mecz Bayernu ze stadionu od momentu jego rozstania z klubem. Doszło do niego pod koniec maja zeszłego roku.

20:46 – Problemy zdrowotne Bellinghama przed meczem

Jude Bellingham odczuwa dyskomfort w kolanie. Anglik za wszelką cenę chce dziś pomóc Realowi Madryt, dlatego zagra na lekach przeciwbólowych – informuje serwis “Cope”.

20:51 – Valverde rekordzistą Urugwaju

Federico Valverde został właśnie Urugwajczykiem z największą liczbą występów w półfinałach Ligi Mistrzów. Dla pomocnika Realu będzie to siódmy występ na tym etapie rozgrywek.

20:56 – Bohaterowie dzisiejszego spektaklu już na boisku. Pora na hymn Champions League

19:31 – Poznaliśmy wyjściowy skład Realu Madryt

Carlo Ancelotti dokonał jednej zmiany w porównaniu do meczu przed tygodniem. Lucasa Vazqueza zastąpił Dani Carvajal.

Wyjątkowa atmosfera przed meczem

19:30 – Real i Bayern walczą o finał Ligi Mistrzów

Punktualnie o 21:00 rozpocznie się ostatnie półfinałowe spotkanie Ligi Mistrzów. O awans zagrają jedenastki Realu Madryt i Bayernu Monachium. Rozegrany przed tygodniem pierwszy mecz zakończył się remisem 2:2.