Jarosław Królewski ujawnił, co zrobi z medalem z Puchar Polski. Wyjątkowy gest

Jarosław Królewski napisał w mediach społecznościowych, że przeznaczy medal za zwycięstwo w Pucharze Polski na licytację. Uzyskana kwota będzie przeznaczona na leczenie ciężko chorego Roberta Dymkowskiego, który jest legendą Pogoni Szczecin.

Jarosław Królewski
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Jarosław Królewski

Prezes Wisły Kraków odda medal na licytację

W czwartek Wisła Kraków zdobyła piąty Puchar Polski w historii. Na Stadionie Narodowym pokonała Pogoń Szczecin (2:1) po dogrywce. Biała Gwiazda wykazała się determinacją i została pierwszą drużyną z drugiego poziomu rozgrywkowego od 1996 roku, która zdobyła krajowy puchar. Dzięki temu zagra w eliminacjach Ligi Europy. Natomiast w Szczecinie jest olbrzymie rozczarowanie, bo piłkarze zaprzepaścili szansę na pierwszy puchar w klubie.

POLECAMY TAKŻE

Jarosław Królewski napisał na portalu X, że swój medal przeznaczy na licytację. Kwota zostanie przeznaczona na legendę Pogoni Szczecin, Roberta Dymkowskiego, który choruje na stwardnienie zanikowe boczne.

– Jako nastolatek oglądałem Pana Roberta Dymkowskiego na boisku, wczoraj podczas meczu mogłem go spotkać osobiście. Walczy obecnie poza boiskiem o zdrowie, dlatego poprzez drobny gest chciałbym go wesprzeć i w przyszłym tygodniu przeznaczę swój medal za Puchar Polski pod licytacje, która mam nadzieję, wesprze Pana Roberta w tej walce – wyjaśnił prezes krakowskiego klubu.

Dla fanów Pogoni Szczecin i Wisły Kraków wielki szacunek. Stworzyliście najlepszą atmosferę podczas Pucharu Polski w historii tychże meczów – dodał. 13-krotni mistrzowie Polski po krótkim świętowaniu zdobycia Pucharu Polski, zmierzy się w poniedziałek z Zagłębiem w Sosnowcu.

Komentarze