Hertha wygrała w Leverkusen

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

Piąte zwycięstwo w tym sezonie odnieśli piłkarze Herthy Berlin. W wyjazdowym meczu skromnie 1:0 pokonali Bayer Leverkusen. To druga z rzędu ligowa wygrana drużyny Juergena Klinsmanna.

Gospodarze do środowego spotkania przystępowali z nadzieją na zrehabilitowanie się za ostatnią niespodziewaną porażkę 0:2 w wyjazdowym meczu z FC Koeln. Tymczasem Hertha chciała potwierdzić, że zdobycie czterech punktów w dwóch ostatnich kolejkach nie było przypadkowe.

W pierwszych fragmentach mecze lepsze wrażenie sprawiali gospodarze, ale z biegiem czasu do głosu zaczęła dochodzić Hertha i stworzyła sobie dwie dobre sytuacje. Bramkarza gospodarzy nie zdołali jednak pokonać Javairo Dilrosun i Davie Selke. Na przerwę obie jedenastki schodziły przy bezbramkowym remisie.

W 64. minucie goście prowadzeni przez Juergena Klinsmanna wyszli na prowadzenie. Hradecky’ego na raty pokonał Karim Rekik, który najpierw zmusił bramkarza Bayeru do interwencji strzałem z lewej strony pola karnego, a następnie popisał się skuteczną dobitką.

Dziesięć minut później na 2:0 powinien podwyższyć Pascal Kopke, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem rywali. Tymczasem gospodarze nie potrafili groźnie odpowiedzieć i w ostatecznym rozrachunku musieli pogodzić się z porażką.

Bayer Leverkusen – Hertha Berlin 0:1 (0:0)