EL. LE: Wygrana Hearts w drugim meczu eliminacyjnym

post-default-image
Na zdjęciu:

W reważnowym spotkaniu eliminacji Ligi Europejskiej poodopieczni Csaba László zagrali bardzo dobre spotkanie. Po bramkach Stewarta i Zaliukasa piłkarze Hearts wygrali na Tynecastle Stadium 2:0, lecz to niestety nie wystarczyło by odrobić straty z pierwszego meczu, który The Jam Tarts przegrali 0:4.

Podopieczni Csaby Laszlo wyszli bardzo skoncentrowani na dzisiejsze spotkanie. Przed meczem szkoleniowiec Hearts powiedział, że jeśli strzelą bramki w pierwszej połowie będzie miał nadzieję na pokonanie rywali. Nadzieja wstąpiła w węgierskiego szkoleniowca w 18 minucie meczu., kiedy strzałem z 10 metrów kapitan zespołu Michael Stewart pokonał Butina. Chwilę później mogło być już 2:0. Glen w polu karnym podał do Dawida Obua. Ten głową przedłużył do Stewarda, lecz jego strzał z pół volleya został zablokowany.  Świetnie spisywał się w bramce Dynama Tomislav Butina, który bronił strzały w pierwszej połowy Zaliukasa i Ismaela Bouzid.
Druga połowa podobnie jak pierwsza zaczęła się od ataku na bramkę gości. Świetnie w tej części gry spisywał się na prawej pomocy Dawid Obua. Reprezentant Ugandy bramki nie zdobył, ale drugiego gola dla Hearts w tym meczu strzelił Zaliukas 10 minut po przerwie. Od tego momentu zostało do zakończenia spotkania 35 minut, niestety mimo dużej przewagi gospodarzy bramki już nie strzelono. Honor klubu został uratowany, lecz to za mało by awansować do fazy grupowej ligi Europejskiej.
Z sześciu szkockich drużyn żadna nie zakwalifikowała się do fazy grupowej rozgrywek.

Hearts– Dynamo Zagrzeb 2:0 (1:0)
1:0 Stewart 18’
2:0 Zaliukas 55’