Wisła reaguje po kontrowersyjnym meczu

Wisła Kraków
PressFocus Na zdjęciu: Wisła Kraków

Wisła Kraków postanowiła odnieść się do spotkania, które wzbudziło ogromne kontrowersje. Biała Gwiazda wydała oficjalne oświadczenie, w którym skomentowała sparingowe starcie z LASK.

  • Piątkowe spotkanie Wisła Kraków – LASK nie przeszło bez echa w świecie polskiego futbolu
  • Wynik tego meczu mógł zostać ustawiony
  • Krakowski klub wydał komentarz dotyczący tego starcia

Mecz Wisły został ustawiony przez sędziego?

Krakowianie odnieśli się do meczu, o którym jako pierwszy napisał Mateusz Miga. Dziennikarz TVP Sport ujawnił, że starcie Wisła Kraków – LASK mogło zostać ustawione i zauważył nieprawidłowości związane z postawą sędziego w tym pojedynku. Zgodnie z jego doniesieniami na wydarzenie, które zakładało, że obie ekipy zdobędą łącznie przynajmniej cztery gole, postawiono zakłady o zaskakującej wysokości. Kwota sięgnęła 41 tysięcy złotych.

Mecz Wisły został ustawiony? Kontrowersje w sparingu
Wisła Kraków

Jak donosi Mateusz Miga z TVP Sport, przebieg spotkania Białej Gwiazdy mógł być daleki od sportowego fair play. W sparingowym starciu Wisła Kraków – LASK duże kwoty postawiono na zakład, który zakładał przynajmniej cztery gole w meczu. Spotkanie Wisła Kraków – LASK mogło zostać ustawione Jak informuje Mateusz Miga, na jedno z wydarzeń dotyczących tego

Czytaj dalej…

Na oficjalnej stronie Wisły pojawił się komentarz dotyczący towarzyskiej potyczki z Austriakami. Jego treść możecie znaleźć poniżej:

Dostrzegając szereg skandalicznych decyzji sędziowskich w meczu Wisły Kraków z LASK Linz, trener Radosław Sobolewski przerwał mecz, zebrał drużynę na murawie po podyktowanym rzucie karnym dla rywala i poprosił o dokończenie jednostki treningowej, a także o zapanowanie nad nerwami. Przeciwnicy także optowali za takim rozwiązaniem. Ufamy, że międzynarodowe instytucje nadzorujące prace arbitrów przyjrzą się temu spotkaniu. Klub przekazał organizatorowi obozu swoje stanowisko w tej sprawie.

Niewykluczone, że w tej sprawie nie poznaliśmy jeszcze ostatnich rozstrzygnięć.

Komentarze