Mecz Wisły został ustawiony? Kontrowersje w sparingu

Wisła Kraków
PressFocus Na zdjęciu: Wisła Kraków

Jak donosi Mateusz Miga z TVP Sport, przebieg spotkania Białej Gwiazdy mógł być daleki od sportowego fair play. W sparingowym starciu Wisła KrakówLASK duże kwoty postawiono na zakład, który zakładał przynajmniej cztery gole w meczu.

• Spotkanie Wisła Kraków – LASK mogło zostać ustawione
  • Jak informuje Mateusz Miga, na jedno z wydarzeń dotyczących tego meczu postawiono wyjątkowo duże sumy
  • Wynik, a przede wszystkim przebieg towarzyskiego pojedynku wzbudzają ogromne kontrowersje

Mecz Wisła Kraków – LASK został ustawiony?

Zgodnie ze słowami Mateusza Migi na wydarzenie “over (powyżej) 3,5 gola” w starciu Wisła Kraków – LASK postawiono 41 tysięcy złotych. Do przerwy to Biała Gwiazda prowadziła po trafieniu Luisa Fernandeza, natomiast po zmianie stron Austriacy “wzięli się do roboty” i zdobyli trzy bramki, przy okazji nie tracąc żadnej.

Towarzyski pojedynek zakończył się wynikiem 1:3, a więc w meczu padło więcej niż “3,5 bramki”. Według słów dziennikarza TVP sport kwota, jaką postawiono na to wydarzenie jest zdecydowanie zbyt wysoka, jak na charakter spotkania, które było przecież wyłącznie sparingiem.

Zgodnie z wypowiedziami użytkowników Tweetera, którzy zamieścili komentarz pod postem Migi, a także samego autora, który zamieścił stosowne nagranie z akcji, sędzia “wyjątkowo rzetelnie” podchodził do swojej pracy, a jego decyzje wpłynęły na rezultat potyczki w Turcji. Ostatnia bramka dla LASK padła dopiero w 89. minucie.