Wisła Płock przejdzie rewolucję. Prezes straci pracę

Wisła Płock przejdzie poważne zmiany po zaskakującym spadku z Ekstraklasy. Pracę straci prezes Tomasz Marzec, a także dwaj działacze odpowiedzialni za politykę transferową - informuje Szymon Janczyk z portalu Weszlo.com.

Wisła Płock
fot. Pressfocus Na zdjęciu: Wisła Płock
  • Po fatalnej rundzie wiosennej Wisła Płock spadła z Ekstraklasy
  • Latem w szeregach Nafciarzy dojdzie do wielu zmian, również w gabinetach
  • Pracę straci dotychczasowy prezes Tomasz Marzec

Nieunikniona rewolucja

W Płocku ziścił się najczarniejszy ze scenariuszy, o którym kibicom długo się nawet nie śniło. Po fantastycznym początku sezonu i fatalnej rundzie wiosennej Wisła ostatecznie spadła z Ekstraklasy, zajmując po ostatniej kolejce 16. miejsce.

Nafciarze przez pewien czas byli największą pozytywną sensacją całej ligi. Wdrapali się nawet na szczyt tabeli, grając przy tym ofensywną i atrakcyjną piłkę. Z biegiem miesięcy zespół Pavola Stano punktował coraz gorzej, a po przerwie zimowej był zdecydowanie najsłabszy.

Poważną cegiełkę do spadku dołożyli działacze, którzy zimą sprzedali Davo (najlepszego strzelca drużyny), a także Antona Krywociuka i Damiana Rasaka. Wcześniej szeregi płocczan opuścił także Damian Michalski.

Spadek z Ekstraklasy spowoduje w klubie prawdziwą rewolucję. Odejdą nie tylko piłkarze, bowiem szykują się poważne zmiany również w gabinetach. Szymon Janczyk informuje, że z posadą pożegna się prezes Tomasz Marzec, który sprawował tę funkcję od lipca 2020 roku.

Nie będzie to jedyne rozstanie. Wisła Płock zrezygnuje także z Pawła Magdonia i Bartłomieja Sielewskiego, którzy byli odpowiedzialni za politykę transferową. Kadra na nowy sezon będzie budowana przez innych fachowców.

Zobacz również: Piłkarz Legii przejdzie zabieg. Straci przygotowania do nowego sezonu

Komentarze