Wisła Kraków wybrała tymczasowego trenera, klub wybrał logiczne rozwiązanie

Wisła Kraków podjęła decyzję o tym, że w najbliższych trzech spotkaniach pierwszą drużynę poprowadzi Mariusz Jop. 45-latek zastąpił Radosława Sobolewskiego na stanowisku opiekuna Białej Gwiazdy.

Piłkarze Wisły Kraków
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze Wisły Kraków
  • Wisła Kraków wybrała tymczasowego trenera
  • Stery nad 13-krotnymi mistrzami Polski przejął Mariusz Jop
  • 45-latek ma prowadzić Białą Gwiazdę w najbliższych trzech spotkaniach

Mariusz Jop trenerem Wisły

Wisła Kraków na trwający sezon ma jasny cel, aby wywalczyć awans do PKO Ekstraklasy. Ostatnio jednak ekipa z ulicy Reymonta nie zachwycała. Po przegranym starciu z Bruk-Betem Termaliką (1:2) do dymisji podał się Radosław Sobolewski. Została ona przyjęta przez klubowych sterników.

Tymczasem w niedzielę 3 grudnia biuro prasowe 13-krotnych mistrzów Polski przekazało, że tymczasowym trenerem pierwszej drużyny został Mariusz Jop. 45-latek ostatnio prowadził drugą drużyną Wisły. Pod wodzą Jopa w 4 Lidze krakowska ekipa wygrała 14 meczów, legitymując się bilansem 45 punktów. Jest liderem rozgrywek, wyprzedzając o sześć oczek Orzeł Ryczów.

“Opiekun drużyny rezerw Białej Gwiazdy – Mariusz Jop – przejmie w najbliższych trzech meczach stery nad pierwszym zespołem Wisły Kraków jako trener tymczasowy. Jako asystent wesprze go Michał Siwierski” brzmi komunikat klubu z Krakowa.

Wisłę w najbliższym czasie czekają ligowe spotkania z Górnikiem Łęczna i Polonią Warszawa. Z kolei 7 grudnia na drodze krakowskiej ekipy stanie Stal Rzeszów, z którą zespół z Krakowa zmierzy się w Fortuna Pucharze Polski.

POLECAMY TAKŻE

Komentarze