Ruch – Zagłębie: Moneta i Szczepan opowiadali o “Obcych z Sosnowca” [WIDEO]

Łukasz Moneta (na pierwszym planie)
fot. PressFocus Na zdjęciu: Łukasz Moneta (na pierwszym planie)

Ruch Chorzów jest aktualnie liderem Fortuna 1 Ligi. Niebiescy po rozegraniu dziewięciu ligowych kolejek legitymują się 18 punktami na koncie. W najbliższy piątek chorzowianie okazję na poprawę swojego dorobku będą mieć w starciu z Zagłębiem Sosnowiec. Z okazji Świętej Wojny klub z Chorzowa przygotował oryginalną zapowiedź.

  • W piątkowy wieczór arcyciekawie zapowiada się batalia Ruchu Chorzów z Zagłębiem Sosnowiec
  • Przedstawiciele 14-krotnych mistrzów Polski wzięli udział w wyjątkowej zapowiedzi meczu na Ruch TV
  • Łukasz Moneta z Daniele Szczepanem gwarą opowiadali o rywalizacji hanysów z gorolami

Ruch – Zagłębie: zapowiada się kolejny komplet widzów na Cichej

Ruch Chorzów w spotkaniu 10. kolejki na zapleczu PKO Ekstraklasy zagra z Zagłębiem Sosnowiec po raz pierwszy od maja 2018 roku. Chorzowianie nie wspominają tego starcia dobrze, bo przegrali 0:1 po golu Alexandera Christovao.

W piątkowy wieczór Ruch chce natomiast wygrać drugie spotkanie z rzędu u siebie w Fortuna 1 Lidze w tej kampanii. Wcześniej podopieczni Jarosława Skrobacza pokonali Bruk-Bet Termalikę (2:1). W międzyczasie natomiast Niebiescy przegrali na obiekcie przy Cichej 6 z Górnikiem Zabrze (0:1) po genialnym golu Rafała Janickiego w Pucharze Polski i na wyjeździe w ligowym spotkaniu pokonali Podbeskidzie Bielsko-Biała (1:0).

Tymczasem przed starciem z ekipą Artura Skowronka trzech zawodników Ruchu wzięło udział w oryginalnej zapowiedzi piątkowej potyczki opublikowanej przez Ruch TV. Łukasz Moneta i Daniel Szczepan objaśniali Przemysławowi Szurowi specyfikę gry w Świętej Wojnie z udziałem Niebieskich i Zagłębia Sosnowiec.

Zobacz:

Wszystko wskazuje natomiast na to, że starcie Ruchu z Trójkolorowymi z trybun zobaczy komplet widzów. Na trybunach ma się pojawić 9300 widzów, w tym mniej więcej 500 fanów Zagłębia Sosnowiec.

Niebiescy z ekipą z Sosnowca zagrają w piątkowy wieczór po raz 79. o ligowe punkty. Jak dotąd Ruch wygrał 32 razy, 22 mecze zakończyły się remisem i w 24 potyczkach górą było Zagłębie.

Czytaj więcej: Ruch Chorzów na czele tabeli 1 Ligi. Jeszcze 442 dni temu grał w 3 Lidze

Komentarze