Ruch przedłużył umowę z wychowankiem. “Mogę nadal uczestniczyć w odbudowie”

Patryk Sikora
fot. PressFocus Na zdjęciu: Patryk Sikora

Ruch Chorzów w trakcie letniego okna transferowego sfinalizował jedenaście transferów. Władze Niebieskich nie skupiają się jednak tylko na pozyskiwaniu nowych piłkarzy, ale też skupia się na zatrzymaniu w klubie kluczowych postaci. Niedawno światło dzienne ujrzała wiadomość, że Jakub Bielecki parafował nowy kontrakt z 14-krotnymi mistrzami Polski, a kolejnym zawodnikiem, który związał swoją przyszłość z Niebieskimi, jest Patryk Sikora.

  • Ruch Chorzów ogłosił, że nowy umowę z klubem parafował defensywny pomocnik
  • Patryk Sikora związał swoją przyszłość z Niebieskimi do 2024 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy
  • Rynkowa wartość 22-latka to na dzisiaj nieco ponad 20 tysięcy euro

Sikora na dłużej w Ruchu

Ruch Chorzów ma za sobą zremisowane spotkanie ze SKRĄ Częstochowa w pierwszej kolejce Fortuna 1. Ligi. Niebiescy robili, co w ich mocy, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, ale zawodziła skuteczność 14-krotnych mistrzów Polski.

Niezłe zawody na tle ekipy Jakuba Dziółki rozgrywał z kolei Patryk Sikora, który przedłużył umowę z Ruchem. Klub z Chorzowa opublikował oficjalny komunikat w tej sprawie.

“22-letni pomocnik Patryk Sikora związał się z Ruchem nowym kontraktem. Umowa będzie obowiązywać do 30 czerwca 2024 r. i zawiera opcję przedłużenia o kolejny rok” – brzmi oświadczenie Ruchu.

Zobacz także:

22-latek urodzony w Mikołowie to defensywny pomocnik, który jest wychowankiem Niebieskich. Jak na razie rozegrał w koszulce Ruchu łącznie 57 meczów, notując w nich cztery trafienia. Zawodnik nie krył zadowolenia po podpisaniu nowego kontraktu.

– Bardzo się cieszę, że podpisałem nowy kontrakt i mogę nadal uczestniczyć w sportowej odbudowie klubu. Dziękuję za okazane zaufanie. Mogę zapewnić, że na boisku zawsze będę dawał z siebie wszystko i w każdym meczu będę chciał udowodnić swoją wartość – przekonywał Sikora cytowany przez KSRuch.com.

Sikora to zawodnik, który o miejsce w składzie Niebieskich rywalizuje między innymi z Jakubem Piątkiem, czy Mateuszem Wojtkiem.

Czytaj więcej: Chrobry Głogów – Ruch Chorzów: typy, kursy, zapowiedź (23.07.2022)

Komentarze