Ruch Chorzów – Wisła Kraków: plan gry na Stadionie Śląskim nabiera kształtów

Ruch Chorzów w trzeci weekend kwietnia tego roku może być gospodarzem wielkiego święta piłki nożnej. Coraz realniejszych kształtów nabiera temat zorganizowania meczu 28. kolejki Fortuna 1 Ligi z Wisłą Kraków na Stadionie Śląskim. Przedstawiamy nowe informacje w sprawie.

Ruch Chorzów - Wisła Kraków
fot. PressFocus Na zdjęciu: Ruch Chorzów - Wisła Kraków
  • Coraz dynamiczniejsza jest sprawa zorganizowania meczu Ruch Chorzów – Wisła Kraków na Stadionie Śląskim
  • Coś co jeszcze kilka tygodni temu wydawało się niemożliwe, dzisiaj wydaje się coraz realniejsze
  • Wygląda na to, że przedstawiciele 14-krotnych mistrzów Polski są coraz bliżej porozumienia

Kocioł Czarownik znów będzie tętnił ligowym życiem?

Ruch Chorzów i Wisła Kraków to w tej kampanii drużyny, które liczą się w grze o awans do Ekstraklasy. Na tę chwilę Niebiescy zajmują drugie miejsce, a na szóstej pozycji zadomowiła się Biała Gwiazda.

Tymczasem w drugiej połowie kwietnia Ruch z Wisłą rozegra drugie spotkanie ligowe w tej kampanii. Możliwe, że to starcie odbędzie się na Stadionie Śląskim. Klub z Chorzowa poznał już stałe koszty użytkowania Kotła Czarownic. Aktualnie natomiast jest w trakcie poszukiwania ubezpieczyciela i negocjowania kosztów najmu stadionu (700-800 tysięcy złotych – przyp. red.).

Zobacz także:

Hit Fortuna 1 Ligi na Stadionie Śląskim? “Temat nie jest spalony”
Wisła Kraków - Ruch Chorzów

Kocioł Czarownic areną meczu przyjaźni na trybunach? Ruch Chorzów w pierwszym starciu trwającego sezonu z Wisłą Kraków zremisował (1:1). Kolejne takie spotkanie odbędzie się w drugiej połowie kwietnia. Niewykluczone, że mecz będzie miał ogromny wpływ na układ ligowej tabeli, mając na uwadze, że na dzisiaj obie drużyny liczą się w grze o awans do elity.

Czytaj dalej…

W przestrzeni publicznej pojawiły się plotki, że na mecz pomiędzy Ruchem a Wisłą nie będą obowiązywały karnety. Nic bardziej mylnego. Kibice posiadający już wykupioną subskrypcję na spotkania Niebieskich w sezonie 2022/2023 mogą być pewni, że będą mogli pojawić się na starciu z udziałem Ruchu przeciwko krakowskiej drużynie.

Już przed startem rozgrywek ligowych przedstawiciele 14-krotnych mistrzów Polski przekazali natomiast, że ceny pojedynczych wejściówek na mecz Niebieskich z Białą Gwiazdą będą traktowane indywidualnie. Ostateczny koszt biletu ma być znany po ustaleniu zysku dla Stadionu Śląskiego za wynajęcie areny, ale cena nie powinna być wyższa niż 40-50 zł. Wygląda też na to, że pula wyjściowa wynajęcia stadionu ma wynosić dużo ponad 20 tysięcy miejsc. Ma być jednak sukcesywnie zwiększana, jeśli zainteresowanie spotkaniem będzie rosło.

Jeśli ostatecznie Stadion Śląski zostanie areną hitu na zapleczu PKO Ekstraklasy, to Stadion Śląski będzie po raz kolejny gospodarzem spotkania z udziałem Ruchu. Niebiescy w przeszłości grali na tej arenie między innymi w starciu z Interem Mediolan (0:3), czy w Wielkich Derbach Śląska z Górnikiem Zabrze (3:2 i 0:1).

Czytaj więcej: Wiceprezes Ruchu Chorzów: mamy związane ręce

Komentarze

Na temat “Ruch Chorzów – Wisła Kraków: plan gry na Stadionie Śląskim nabiera kształtów