Emocjonująca końcówka w Legnicy. Miedź wypuściła zwycięstwo z rąk [WIDEO]

Miedź Legnica podejmowała Termalikę Nieciecza na zakończenie 19. kolejki. Spotkanie ostatecznie zakończyło się podziałem punktów (2:2).

Jakub Mądrzyk
PressFocus Na zdjęciu: Jakub Mądrzyk
  • Ostatnim spotkaniem 19. kolejki Fortuna 1 Ligi było starcie Miedzi z Termaliką
  • Mecz długo się rozkręcał, bowiem emocje rozpoczęły się po 80. minucie, kiedy to do pracy wzięli się goście
  • Dwa trafienia w końcówce dały zawodnikom z Niecieczy remis (2:2)

Miedź Legnica remisuje z Termaliką Nieciecza

W przedostatnim spotkaniu rozgrywanym w 2024 roku w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi Miedź Legnica zmierzyła się z Termaliką Nieciecza. Był to zarazem mecz na zakończenie 19. serii gier. Kibice spodziewali się ciekawego spotkania, bowiem przed tą kolejką drużyny dzielił tylko punkt różnicy w tabeli.

Strzelanie w Legnicy rozpoczęło się w 27. minucie. Tomasz Loska, golkiper gości, popełnił fatalny błąd, który doprowadził do straty gola. Na listę strzelców wpisał się Kamil Drygas. Miedź była groźniejsza w pierwszej odsłonie, ale ostatecznie nie była w stanie podwyższyć prowadzenia.

Początek drugiej połowy był kontynuacją pierwszych 45. minut. Gospodarze tworzyli groźne sytuacje, a piłkarze Termaliki wyglądali na ospałych. W 55. minucie kibice zgromadzeni na obiekcie w Legnicy mogli podnieść się z krzesełek, bowiem Miedź wyszła na dwubramkowe prowadzenie. Tomasza Loskę, po strzale odbitym przez jednego z obrońców z Niecieczy, pokonał Kamil Drygas.

Po drugiej straconej bramce przebudzili się goście. Kontaktowym trafieniem popisali się dopiero w 83. minucie, kiedy futbolówkę do siatki wpakował Wojciech Jakubik. To nie był koniec emocji w Legnicy. Drużyna Termaliki atakowała, aż w końcu udało im się dopiąć swego. Wyrównującego gola w doliczonym czasie gry strzelił Adam Radwański. Ostatecznie w tym spotkaniu nie padło więcej bramek, więc drużyny podzieliły się punktami.

Miedź Legnica w pierwszym spotkaniu w nowym roku podejmie na wyjeździe Górnik Łęczna. Termalica Nieciecza natomiast ugości na własnym obiekcie Chrobry Głogów.

Miedź Legnica – Termalica Nieciecza 2:2

Drygas (22′, 55′) – Jakubik (83′), Radwański (90+1′)