Lechia buduje twierdzę w Gdańsku, nowy wicelider Fortuna 1 Ligi [WIDEO]

Lechia Gdańska wygrała w sobotę drugie spotkanie z rzędu w Fortuna 1 Lidze. Biało-zieloni skromnie pokonali Chrobrego Głogów (1:0).

Lechia Gdańsk - Chrobry Głogów
  • Lechia Gdańsk wygrała w sobotę dziewiąty mecz w sezonie
  • Biało-zieloni zakończyli passę trzech kolejnych zwycięstw Chrobrego Głogów
  • Jedyną bramkę zdobył Tomas Bobcek
  • Gdańszczanie u siebie nie przegrali od 13 sierpnia

Lechia lepsza od Chrobrego

Lechia Gdańsk przystępowała do sobotniej potyczki z Chrobrym Głogów w dobrych nastrojach, bo po wygranej nad Miedzią Legnica (2:0). Biało-zieloni jednocześnie liczyli na dziewiąte zwycięstwo w sezonie. Chrobry Głogów miał natomiast nadzieję na czwartą z rzędu wygraną.

W pierwszej odsłonie gospodarze byli zespołem tworzącym sobie więcej sytuacji strzeleckich. Niemniej długo nie miało to przełożenia na rezultat. W końcu w 41. minucie Tomas Bobcek błysnął skutecznością, dobijając strzał z dystansu i na przerwę gdańszczanie udali się z prowadzeniem 1:0.

W drugiej połowie drużyna Szymona Grabowskiego mogła podwyższyć swoje prowadzenie. Okazję na gola w 62. minucie miał Maksym Chłań, ale jego próba była zbyt słaba i wynik się nie zmienił. Lechia mogła cieszyć się z dziewiątego zwycięstwa w sezonie. Dzięki niemu wskoczyła na pozycję wicelidera rozgrywek. W następnej kolejce zmierzy się na wyjeździe z Motorem Lublin. Z kolei głogowian czeka potyczka u siebie z GKS-em Katowice.