Fiorentina rozważy każdą ofertę za Vlahovicia. Wróciła nadzieja dla Piątka

Dusan Vlahovic
Pressfocus Na zdjęciu: Dusan Vlahovic

Krzysztof Piątek zasilił zimą Fiorentinę, jednak to nie Polak jest największym napastnikiem w zespole. Dusan Vlahovic w dużej mierze odpowiada za sukces klubu, ale jak się okazało, Viola rozważy każdą ofertę za 21-latka w styczniowym okienku. Wcześniej wydawało się, że do tego nie dojdzie, ale po najnowszej wypowiedzi dyrektora sportowego, odejście superstrzelca jest nadal możliwe.

  • Dusan Vlahović może odejść z Fiorentiny już w zimowym okienku
  • Fiorentina rozważy każdą ofertę wykupu usług 21-latka
  • Jeżeli Serb zostanie sprzedany, Krzysztof Piątek automatycznie trafi do wyjściowego składu Violi

Dusan Vlahovic zmieni klub w styczniu?

Dusan Vlahović wzbudził zainteresowanie wielu topowych marek. Napastnik imponuje strzelecką formą, dlatego nic dziwnego, że znalazł się na liście życzeń gigantów. Dotychczas w mediach przejawiało się sporo wieści o losach przyszłości 21-latka w klubie. Kiedy w klubie zjawił się Krzysztof Piątek, z Fiorentiny płynęły nawet głosy twierdzące, że Serb najprędzej odejdzie po sezonie.

Tymczasem najnowsza wypowiedź dyrektora sportowego Violi rzuca inne światło na potencjalne odejście młodej gwiazdy już teraz. Jeżeli do Florencji wpłynie lukratywna oferta, Vlahovic zostanie sprzedany. Jak się okazało, do szefostwa nie dotarło jeszcze żadne oficjalna propozycja w tej sprawie.

Jesteśmy otwarci na rozważenie wszystkich propozycji, jakie otrzymamy dla Vlahovicia – żadna oferta nie jest w tej chwili na stole – ujawnił Barone w rozmowie z Mediaset.

Angielskie media snują, że Vlahović trafi do Premier League. Finansowe oczekiwania klubu, jak i samego piłkarza planuje spełnić Arsenal. Do tej pory nie brakowało nawet szczegółów, które zdradzały kwotę całej operacji. Otóż Kanonierzy są skłonni sięgnąć głęboko do kieszeni i zaoferować 70 mln euro za Serba.

Potencjalny transfer pozwoli Piątkowi na grę w wyjściowym składzie

Krzysztof Piątek wrócił do Włoch, ale w Fiorentinie ma poważnego konkurenta do gry w ataku. Dusan Vlahovic stanowi o sile całego zespołu, a tylko w tym sezonie wystąpił łącznie w 22 meczach, notując w nich 18 goli i trzy asysty. W dodatku od jesieni opuścił jedynie 20 minut, stąd jego pozycja w hierarchii Italiano jest niepodważalna.

Przy potencjalnym odejściu Polak mógłby tylko zyskać. Piątek odbił się od Bundesligi, jednak wciąż może wrócić na właściwe tory. Właśnie po to wybrał Serie A. Co prawda, obecne statystyki 26-latka w stosunku do jego młodszego kolegi to dwa różne światy.

Reprezentant Biało-czerwonych jest tylko wypożyczony, ale ma nadzieję na dłuższy angaż we Florencji. Żeby tak się stało, trzeba wrzucić szósty bieg i odpalić pistolety na dobre. Krzysztof Piątek powinien zadebiutować w Serie A w poniedziałek (17 stycznia). Co ciekawe, jego pierwszy występ w fioletowych barwach we włoskiej ekstraklasie nastąpi przeciwko Genoa, gdzie parę lat temu zaczynał przygodę z włoską piłką.

Fiorentina
Genoa
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 17. stycznia 2022 20:13.

Czytaj więcej: Milik ma nowego rywala. Marsylia potwierdziła transfer

Komentarze