Wieteska przed nowym wyzwaniem, blisko transferu do Serie A

Mateusz Wieteska według doniesień SportItalia wkrótce może zmienić barwy klubowe. Źródło przekonuje, że polski defensor może zakotwiczyć w Cagliari Calcio z Clermont.

Mateusz Wieteska
Obserwuj nas w
fot. Imago / Frederic Chambert / Panoramic Na zdjęciu: Mateusz Wieteska
  • Mateusz Wieteska po zaledwie jednym sezonie spędzonym we Francji może zmienić barwy klubowe
  • SportItalia przekonuje, że dwukrotny reprezentant Polski może dołączyć do Cagliari Calcio
  • 26-latek wyceniany jest na trzy miliony euro

Wieteska blisko zmiany klubu

Mateusz Wieteska to w powszechnej opinii zawodnik, który powinien zostać sprawdzony przed Fernando Santosa w reprezentacji Polski. Tymczasem ostatnio pojawiły się głosy, że 26-latek urodzony w Warszawie może zmienić barwy klubowe.

Dziennikarz Gianluigi Longari ze SportItalia przekazał, że Wieteska znalazł się na liście życzeń Cagliari Calcio. Włoski klubu ma wyłożyć na transakcję z udziałem piłkarza pięć milionów euro, co bez wątpienia jest dużą sumą jak na Sardyńczyków. Polski defensor ma natomiast zarabiać w Serie A mniej więcej 500 tysięcy euro rocznie.

Wieteska ma związać się z nowym klubem umową na cztery sezony. Tym samym kontrakt zawodnika obowiązywałby do końca czerwca 2027 roku.

Cagliari w pierwszej kolejce ligi włoskiej w sezonie 2023/2023 tylko zremisowało z Torino (0:0). Tymczasem w najbliższy weekend na drodze Rossoblu stanie Inter Mediolan.

Czytaj więcej: Milinkovic-Savić jak Zidane, zdzielił rywala “z byka” i wyleciał z boiska

Komentarze