Tottenham oficjalnie zaprezentował nowego bramkarza

Pierluigi Gollini
Pierluigi Gollini fot. PressFocus

Pierluigi Gollini zgodnie z medialnymi doniesieniami został nowym zawodnikiem Tottenhamu Hotspur. Włoch trafił do ekipy z Premier League na wypożyczenie z opcją transferu definitywnego, która ma kosztować 15 milionów euro.

  • Pierluigi Gollini zmienił barwy klubowe
  • Włoski bramkarz w nowym sezonie będzie występował w Tottenhamie Hotspur
  • 26-latek do ekipy z Premier League trafił na roczne wypożyczenie z opcją transferu definitywnego

Tottenham pozyskał bramkarza

Pierluigi Gollini od dłuższego czasu łączony był ze zmianą klubu. Już na początku tygodnia pojawiły się informacje we włoskich mediach, sugerujące zbliżające się dużymi krokami testy medyczne zawodnika przed zmianą pracodawcy. Ostatecznie transakcja doszła do skutku.

Gollini wraca jednocześnie do Anglii. W latach 2012/2014 był w akademii piłkarskiej Manchesteru United. Tymczasem w sezonie 2016/20217 bronił barw Aston Villi. Następnie zawodnik przykuł uwagę sterników Atalanty i w 2018 roku został definitywnie bramkarzem przedstawiciela Serie A.

26-latek w Serie A wystąpił łącznie w 118 meczach, w których 31 razy zachował czyste konto. Gollini ma na swoim konie jeden występ w reprezentacji Włoch, co miało miejsce w 2019 roku, gdy Squadra Azzurra mierzyła się z Bośnią i Hercegowiną.

Gian Piero Gasperini przez całą poprzednią kampanię rotował bramkarzami w swoim zespole. Raz bronił Gollini, innym razem Marco Sportiello. Tymczasem ostatnio szeregi Atalanty zasilił Juan Musso, co mogło mieć wpływ na zmianę klubu przez wychowanka SPAL Ferrara.

Ciekawostką jest natomiast to, że Tottenham ma też na swoim celowniku Cristiana Romero. Niewykluczone zatem, że wypożyczony aktualnie z Juventusu przez drużynę z Gewiss Stadium zawodnik niebawem zmieni barwy klubowe. Cena wywoławcza za mistrza Ameryki Południowej to podobno 55-60 milionów euro.

Czytaj więcej: Aston Villa żegna swoją gwiazdę. Man City zaczął działać!

Komentarze