Tottenham blisko pozyskania nowego bramkarza

Pierluigi Gollini
fot. PressFocus Na zdjęciu: Pierluigi Gollini

Pierluigi Gollini wkrótce zostanie nowym zawodnikiem Tottenhamu Hotspur, przekonuje Gianluca Di Marzio. Broniący w ostatnim sezonie barw Atalanty zawodnik ma dołączyć do angielskiej ekipy na wypożyczenie z opcją transferu definitywnego, o czym informuje znany dziennikarz. Zawodnik uda się wkrótce na Wyspy Brytyjskie, aby przejść testy medyczne.

  • Gianluca Di Marzio ujawnił, że Tottenham jest o krok od pozyskania nowego bramkarza
  • Szeregi The Spurs ma wzmocnić Pierluigi Gollini
  • Włoch ma zostać wypożyczony do angielskiej ekipy z opcją transferu definitywnego

Tottenahm wzmocni się kosztem Atalanty

Pierluigi Gollini prawdopodobnie w czwartek zostanie nowym zawodnikiem The Spurs. Tottenham wypożyczając zawodnika, ma zapewnić sobie możliwość obowiązkowego wykupienia Golliniego za 15 milionów euro.

Warunki transakcji ustalono już we wtorek. Niemniej zawodnik w czwartek rano bramkarz ma wylecieć do Londynu, gdzie przejdzie testy medyczne. Po nich transakcja zostanie sfinalizowana.

Dobrze poinformowany w tematach transferowych Di Marzio ujawnił także, że klub z Londynu może zostać zmuszony do wykupienia Golliniego, gdy ten zaliczy 20 występów w trakcie sezonu. Taki obrót wydarzeń ma sprawić, że Tottenham będzie musiał wykupić 26-latka.

Gollini ma przygotowaną umowę, która może związać go z klubem z Londynu nawet do 2026 roku. W ostatnim sezonie włoski bramkarz wystąpił łącznie w 32 spotkaniach, w których 13 razy zachował czyste konto. Włoch obejrzał też jedną czerwoną kartkę.

Czytaj więcej: Tottenham i Sevilla pracują nad wymianą zawodników

Komentarze