Przyszłość Insigne przesądzona. Włoch zadecydował

Lorenzo Insigne
PressFocus Na zdjęciu: Lorenzo Insigne

Lorenzo Insigne opuści latem Napoli. Reprezentant Włoch zaakceptował lukratywną ofertę Toronto. Wkrótce nastąpi podpisanie kontraktu.

  • Lorenzo Insigne przestanie reprezentować Napoli po zakończeniu aktualnego sezonu
  • Włoch przeniesie się do Stanów Zjednoczonych, gdzie będzie reprezentował Toronto
  • Finalizacja umowy na nastąpić w tym tygodniu

Napoli straci kapitana

Lorenzo Insigne jest grającą legendą Napoli, które reprezentuje przez całą seniorską karierę, z przerwani na wypożyczenia. 30-latek rozegrał dla neapolitańczyków już 415 meczów. Strzelił w nich 114 goli oraz zaliczył 95 asyst.

Aktualny kontrakt Insigne z Napoli obowiązuje tylko do 30 czerwca 2022 roku. Klub rzecz jasna zaoferował swojemu kapitanowi nową umowę. Negocjacje trwały jednak wiele miesięcy i nie dały oczekiwanego efektu. Neapolitańczycy proponowali Włochowi zarobki na poziomie czterech i pół milionów euro rocznie. Taka pensja nie satysfakcjonowała Insigne.

30-letni skrzydłowy wciąż prezentuje świetną formę sportową. Świadczy o tym fakt, że w swoich szeregach widzą go silne europejskie kluby. Informowano o zainteresowaniu między innymi Interu. Insigne zdecydował się jednak na opuszczenie Europy i przenosiny do Stanów Zjednoczonych.

Insigne od 1 lipca będzie kontynuował swoją karierę w Major League Soccer. Włoch zaakceptował bowiem ofertę od Toronto, które ma płacić mu ponad 11 milionów euro rocznie plus bonusy. 30-latek kontrakt z nowym pracodawcą podpisze jeszcze w tym tygodniu.

Czytaj także: Arsenal chce napastnika. 70 milionów euro na stole

Komentarze