Grzegorz Krychowiak podpisał umowę z nowym klubem

Grzegorz Krychowiak
Pressfocus Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak

Kibice reprezentacji Polski mogą odetchnąć z ulgą. Grzegorz Krychowiak podpisał kontrakt z Al Shabab i opuszcza Krasnodar. Klub z Arabii Saudyjskiej poinformował o tym oficjalnie w sobotni poranek. Pomocnik wbrew zapowiedziom swojego agenta opuszcza Rosję.

  • Grzegorz Krychowiak chciał opuścić Rosję, by nie stracić szansy wyjazd na mundial
  • Polakiem interesowało się kilka europejskich klubów
  • Pomocnik zdecydował się udać na wypożyczenie do Al Shahab występującego w Arabii Saudyjskiej

Krychowiak obrał egzotyczny kierunek

Grzegorz Krychowiak z uwagi na sytuację na arenie międzynarodowej chciał możliwie jak najszybciej opuścić Rosję. Pomocnik FK Krasnodar ostatnie miesiące spędził na wypożyczeniu w AEK Ateny, ale grecki klub nie zdecydował się na wykupienie go. W tej sytuacji 32-latek musiał wrócić do Rosji i czekać na rozwój sytuacji.

Jakiś czas temu agent reprezentanta Polski zapowiedział, że wypełni on swój kontrakt w Krasnodarze. Była to bardzo zła wiadomość w kontekście zbliżających się Mistrzostw Świata w Katarze. Maciej Rybus, który zdecydował się na pozostanie w Rosji, został odsunięty od reprezentacji Polski. Kibice spodziewali się, że przy takim rozwoju sytuacji może to spotkać również Krychowiaka. 

Pomocnikiem interesowało się kilka klubów, na czele z Galatasaray, Malmoe FF, czy Herthą Berlin. Ostatecznie zdecydował on się zaakceptować ofertę klubu z Arabii Saudyjskiej – Al Shabab. Polak został jedynie wypożyczony na rok i po sezonie będzie musiał wrócić do Krasnodaru. Według mediów, może zarobić w nowym klubie nawet 3,5 miliona euro.

Zobacz u nas: Reprezentant Polski zmienił klub. Chce grać regularnie

Komentarze