Milan potwierdza pierwszy zimowy transfer

Trener AC Milan Stefano Pioli
Pressfocus Na zdjęciu: Trener AC Milan Stefano Pioli

W środę AC Milan poinformował, o transferze Marko Lazeticia. Piłkarz FK Crvena Zvezda według nieoficjalnych źródeł ma kosztować włoski klub 4,5 miliona euro. 18-latek postrzegany jest w Serbii jako wielki talent.

  • AC Milan od dłuższego czasu pracuje nad odmładzaniem składu
  • Napastnicy w klubie to w większości weterani
  • Klub postanowił sięgnąć po 18-letniego Marko Lazeticia z FC Crvena Zvezda

Odmładzanie formacji ofensywnej Milanu trwa

AC Milan od jakiegoś czasu zmienił swoją politykę transferową i obecnie dużą uwagę poświęca młodym piłkarzom, którzy pokazali swoje nieprzeciętne umiejętności w mniejszych klubach. Właśnie ta dewiza przyświecała dyrekcji, w trakcie podpisywania kontraktów z Alexisem Saelemaekersem oraz Jensem Petterem Hauge. Włodarze starają się odmładzać kadrę, która w ostatnich latach opierała się głównie na weteranach.

Właśnie z tych względów, Milan zdecydował się na transfer Marko Lazetica, który przenosi się do Włoch z Crvenej zvezdy w ramach transferu definitywnego. Piłkarz przeszedł już pomyślnie testy medyczne, a w drużynie będzie występował z numerem “22”. Serbowie zagwarantowali sobie także procent od kolejnego transferu zawodnika.

Sztab szkoleniowy mocno liczy na Lazaricia, który jest postrzegany jako piłkarz mogący wygryźć ze składu chimerycznego Rafaela Leao. Portugalczyk przeplata bardzo dobre występy przeciętnymi i wciąż nie może ustabilizować swojej formy. W klubie zdają sobie sprawę z zaawansowanego wieku Ibrahimovicia, który coraz częściej łapie kontuzji i nie można dalej opierać ataku na jego osobie. Podobnie wygląda sytuacja z 35-letnim już Olivierem Giroud.

Zobacz także: Arthur Cabral bardzo blisko Fiorentiny

Komentarze