Nowy potentat Premier League obserwuje młodą gwiazdę Bundesligi

Florian Wirtz
Pressfocus Na zdjęciu: Florian Wirtz

Florian Wirtz to największy talent Bayeru Leverkusen. Niemiec wzbudza zainteresowanie czołowych klubów świata. Do walki o jego pozyskanie może włączyć się Newcastle United.

  • Kolejne kluby dołączają do wyścigu o pozyskanie młodego gwiazdora Bayeru Leverkusen
  • Florian Wirtz wzbudził zainteresowanie Newcastle United
  • Najbogatszy zespół na świecie, naturalnie jest w stanie sprostać wymaganiom finansowym Aptekarzy

Newcastle sprowadzi młodą gwiazdę Bundesligi?

Bayer Leverkusen to klub słynący z doskonałej pracy z młodzieżą. Aptekarze wysyłają w świat świetnych piłkarzy, którzy robią kariery. Rok temu drużynę za 80 milionów euro opuścił Kai Havertz, który zasilił szeregi Chelsea. Wydawało się, że Bayer nie sprzeda już drożnej żadnego gracza. Nic bardziej mylnego.

Florian Wirtz ma dopiero 18 lat, a o jego potencjale i już sporych umiejętnościach, usłyszało mnóstwo fanów futbolu. Niemiec na poziomie Bundesligi rozegrał już prawie 60 spotkań. Tylko w sezonie 2021/2022 dla klubu z Leverkusen wystąpił 12 razy. W meczach tych strzelił sześć goli i zaliczył tyle samo asyst. Między innymi dzięki temu zapracował na powołanie do seniorskiej reprezentacji Niemiec. W kadrze zagrał czterokrotnie.

Postępy Wirtza śledzą najlepsze, ale i najbogatsze kluby na świecie. Portal Transfermarkt wycenia 18-latka na 65 milionów euro. Potencjalny kupiec będzie musiał jednak wyłożyć sumę opiewającą na około 100 milionów euro. Na taki wydatek z pewnością stać klub, który ma ambicje wygrać Premier League.

Bild informuje, że Newcastle United wysyła skauta do Leverkusen, aby ten obserwował poczynania Wirtza i raportował je klubowi. Sroki są bowiem zainteresowane pozyskaniem 18-latka, który mógłby opuść Bayer najwcześniej w 2023 roku. Newcastle rozumie tę sytuację. Działo to nawet na korzyść Srok, które wówczas być może będą już miały imponujące nazwiska w zespole.

Czytaj także: Mistrz świata łączony z transferem do Premier League

Komentarze