Lukaku chce wrócić do Interu. Negocjacje w toku

Romelu Lukaku
Pressfocus Na zdjęciu: Romelu Lukaku

Nie tak miał wyglądać powrót Romelu Lukaku do Premier League. Belg nie sprawdził się w Chelsea Londyn i klub ma sporą zagwozdkę, jakie podjąć kroki względem rosłego napastnika. Sky Sport Italia przekazało informację, iż The Blues są w trakcie negocjacji z Interem Mediolan odnośnie transferu zwrotnego.

  • Romelu Lukaku przeniósł się do Chelsea z Interu za 113 milionów euro
  • Belg po dobrym początku stracił miejsce w składzie i nie był istotną postacią końcówki sezonu
  • Napastnik chciałby wrócić do Włoch, a Chelsea negocjuje już z Interem wypożyczenie go

W Manchesterze nie wyszło, w Chelsea wcale nie lepiej

Po świetnym sezonie w barwach Interu Romelu Lukaku po raz kolejny zderzył się boleśnie z realiami Premier League. Belg zanotował niezły start w Chelsea Londyn, jednak wraz z upływem czasu jego rola w zespole malała. Nie pomogły także urazy mięśniowe, które przeszkadzały mu w odzyskaniu rytmu meczowego. 29-latek kupiony za ok. 113 milionów euro zanotował tylko 15 trafień w trakcie całego sezonu 2021/22 czym wzbudził konsternację kibiców.

Sky Sport Italia przekazało w środę, że Chelsea nawiązała już kontakt z Interem Mediolan w kwestii ewentualnego transferu zwrotnego Lukaku. Napastnik przyznawał w wywiadach, że we Włoszech czuł się znakomicie, co potwierdzały także jego liczby. Już w trakcie ostatniego sezonu dawał on sygnały, iż chciałby wrócić do ekipy Nerazzurrich.

Postawą Belga rozczarowany był Thomas Tuchel, który zaczął coraz częściej sadzać go na ławce. Napastnik w tym czasie rozpoczął już negocjacje z Interem Mediolan, sondując możliwość powrotu. Zgodził się nawet na wysoką obniżkę pensji. Wicemistrzów Włoch nie stać obecnie na przeprowadzenie transferu gotówkowego, ale są oni gotowi wypożyczyć Lukaku. Takie rozwiązanie satysfakcjonowałoby właścicieli Chelsea.

Czytaj dalej: Gabriel Jesus na liście życzeń trzech klubów Premier League

Komentarze