Lewy podjął decyzję, duży wpływ nowego trenera

Robert Lewandowski
Robert Lewandowski PressFocus

Jak donosi niemiecki Sport, Robert Lewandowski wykluczył transfer w bieżącym oknie transferowym. Sporą rolę w podjęciu tej decyzji miały pierwsze tygodnie pod wodzą nowego szkoleniowca Bayernu Monachium, Juliana Nagelsmanna.

  • Media donosiły o możliwości odejścia Roberta Lewandowskiego z Bayernu Monachium w bieżącym oknie transferowym
  • Polak po kilku tygodniach pod wodzą Juliana Nagelsmanna wykluczył jednak transfer tego lata; niewykluczone jednak, że w 2022 roku zdecyduje się na zmianę otoczenia

Lewandowski pozostanie w Bayernie Monachium tego lata

Pojawiły się doniesienia, jakoby tego lata Robert Lewandowski mógł opuścić Bayern Monachium. Tym bardziej, że jego kontrakt obowiązuje jeszcze przez tylko dwa lata. Jak donosi Sport Bild, Julian Nagelsmann szukał możliwości do odbycia rozmowy z polskim napastnikiem. Lewy powiedział mu, że wciąż “jest zmotywowany do działania w Bayernie” i że cieszy się na możliwość współpracy z byłym trenerem RB Lipsk.

Przewodniczący rady nadzorczej Die Roten, Herbert Hainer, wyznał, że nie zamierza pozwolić Polakowi w trwającym oknie transferowym. Hainer wierzy, że Lewandowski pozostanie w Monachium również w kampanii 2022/2023, ale to nie jest pewne. Napastnik może za rok spróbować swoich sił w nowych barwach, będąc świadomym, że przed nim pozostanie szansa na ostatni lukratywny kontrakt w klubie ze ścisłego topu.

Jedno wydaje się jednak pewne – w sierpniu Lewy nigdzie się nie ruszy. 32-latek ekscytuje się możliwością pracy z Nagelsmannem i trener odegrał znaczącą rolę w procesie przekonania snajpera do pozostania w zespole rekordowych mistrzów Niemiec.

Zobacz również: Znamy nowego selekcjonera Holandii; wielki powrót.

Komentarze