Kolejny Polak w Premier League? Możliwy hitowy transfer

Kacper Kozłowski
Pressfocus Na zdjęciu: Kacper Kozłowski

Kacper Kozłowski w zimowym oknie transferowym ma opuścić Pogoń Szczecin. Reprezentant Polski jest rzekomo dogadany z klubem Premier League.

  • Kacper Kozłowski może wkrótce grać za granicą
  • Piłkarz Pogoni Szczecin jest blisko transferu do Premier League
  • W Anglii 18-latek miałby grać w jednym klubie z Jakubem Moderem

Dwaj reprezentanci Polski w jednym klubie?

Kacper Kozłowski to 18-letni piłkarz, który mimo młodego wieku już dosyć dawno temu przedstawił się fanom futbolu w naszym kraju oraz skautom czołowych klubów w Europie. Pomocnik Pogoni Szczecin dysponuje ogromnym potencjałem, a eksperci wróżą mu świetną karierę.

Umiejętności Kozłowskiego w marcu tego roku docenił Paulo Sousa, który powołał młodego pomocnika na zgrupowanie reprezentacji Polski. W koszulce z orzełkiem na piersi 18-latek zadebiutował przeciwko Andorze. Później pojechał z kadrą na Euro 2020, gdzie stał się najmłodszym debiutantem w historii mistrzostw Europy.

Transfer Kozłowskiego do silniejszej ligi, niż Ekstraklasa to kwestia czasu. Polaka w swoich szeregach chciał mieć między innymi Lokomotiw Moskwa. – W Lokomotiwie pytali mnie o Kozłowskiego, chcieli dać za niego nawet 10 milionów. Podobno jednak po sezonie jest dogadany z topowym klubem angielskim – tak w końcówce listopada dla portalu Weszło mówił Maciej Rybus. Jego słowa okazują się prawdą.

Piotr Koźmiński z WP Sportowe Fakty informuje, ze bardzo mocno zainteresowane Kozłowskim jest Brighton. Niektóre jego źródła sądzą, iż sprawa transferu pomocnika do Premier League jest już przesądzona. Kwota, którą Pogoń może otrzymać za 18-latka jest nieznana. Prawdopodobnie przekroczy ona jednak dziesięć milionów euro. W Brighton Kozłowski miałby okazję grać z Jakubem Moderem.

Czytaj także: Puchacz opuści Union? Jest chętny na wypożyczenie

Komentarze