Transfer przesądzony, bramkarz zmienia klub wewnątrz Premier League

Bernd Leno
fot. PressFocus Na zdjęciu: Bernd Leno

Fulham dogadało się z Arsenalem w sprawie definitywnego transferu Bernda Leno. Beniaminek Premier League zapłaci za doświadczonego golkipera 9,5 miliona euro – informuje David Ornstein.

  • Bernd Leno stracił miejsce w składzie Arsenalu na rzecz Aarona Ramsdale’a
  • Jego rozstanie z “Kanonierami” było przesądzone. W grze o bramkarza pozostawały Newcastle United i Fulham
  • Beniaminek Premier League dogadał się z Arsenalem. Kwota transferu wyniesie 9,5 miliona euro, a podpisany z bramkarzem kontrakt będzie obowiązywać do 2025 roku

Finał skomplikowanych negocjacji

Po obiecującym początku przygody z Premier League, w ostatnim sezonie Bernd Leno stracił miejsce w składzie Arsenalu na rzecz Aarona Ramsdale’a. Anglik bronił dobrze, w związku z czym nie było mowy o posadzeniu go na ławce.

Przed nadchodzącą kampanią “Kanonierzy” pozyskali dodatkowo Matta Turnera, co jasno zobrazowało sytuację Niemca. Jego odejście z klubu wydawało się nieuniknione, zwłaszcza, że wciąż ma on ochotę na regularne występy na najwyższym poziomie.

W jego kontekście mówiono między innymi o Newcastle United oraz Leicester City, które szuka następcy Kaspera Schmeichela. Najkonkretniejsze wydawało się natomiast Fulham, bowiem prowadziło negocjacje z Arsenalem od dobrych kilku tygodni.

Te nie przynosiły zamierzonych skutków, w związku z czym spodziewano się, że do transakcji z różnych względów nie dojdzie. W ostatnich dniach nastąpił jednak przełom, a obie strony dogadały się w kwestii kwoty transferu.

Beniaminek Premier League za definitywny transfer Niemca zapłaci Arsenalowi 9,5 miliona euro. Podpisany z bramkarzem kontrakt będzie obowiązywał do 30 czerwca 2025 roku.

Leno ma na swoim koncie 101 występów w Premier League, z czego 27 udało się zakończyć z czystym kontem.

Zobacz również: Mateusz Klich odejdzie z Leeds United?

Komentarze