Mateusz Klich odejdzie z Leeds United?

Mateusz Klich
fot. PressFocus Na zdjęciu: Mateusz Klich

Mateusz Klich może nie doczekać się regularnej gry w nadchodzącym sezonie Premier League. Opiekun Leeds United Jesse Marsch nie wyklucza, że reprezentant Polski opuści tego lata szeregi jego zespołu.

  • Mateusz Klich zaliczył w ubiegłym sezonie 33 ligowe występy
  • Przed nadchodzącą kampanią nie może być pewny regularnej gry, bowiem Leeds United dokonało poważnych wzmocnień środka pola
  • Opiekun “Pawi” Jesse Marsch nie wyklucza, że 32-letni Polak tego lata zmieni barwy klubowe

Regularna gra konieczna przed mundialem w Katarze

Mateusz Klich to w ostatnich latach istotna postać w reprezentacji Polski. Aby zapewnić sobie wyjazd na Mistrzostwa Świata w Katarze, środkowy pomocnik najprawdopodobniej będzie musiał jednak zmienić klub. Selekcjoner Czesław Michniewicz chce stawiać na ludzi, którzy regularnie grają w swoich drużynach.

Regularnych występów Klichowi nie jest w stanie zapewnić trener Leeds United Jesse Marsch. W trwającym okienku transferowym przedstawiciel Premier League dokonał znaczącym wzmocnień środka pola, bowiem do zespołu trafili między innymi Marc Roca, Tyler Adams czy Brenden Aaronson.

Amerykański menedżer jest świadomy, że 32-latek chce pojechać na tegoroczny mundial. Aby zapewnić mu tę możliwość, nie wyklucza rozstania jeszcze tego lata. Słowa Marscha przekazuje dziennikarz Graham Smyth.

Klich był pewniakiem do gry za czasów Marcelo Bielsy, natomiast po zatrudnieniu Marscha hierarchia nieco się zmieniła. Odejście Polaka z Leeds United staje się coraz bardziej prawdopodobne, a możliwy kierunek poznamy zapewne w ciągu najbliższych dni.

Środkowy pomocnik reprezentuje barwy “Pawi” od 2018 roku. Dotychczas zaliczył 178 spotkań we wszystkich rozgrywkach, a jego dorobek zatrzymał się na 22 trafieniach i 21 asystach.

Zobacz również: Fantasy Premier League: Pomocnicy. Kto oprócz Salaha?

Komentarze