Transferowa ofensywa Stali Mielec trwa

Maciej Jankowski
Maciej Jankowski PressFocus

Stal Mielec to zdecydowanie najaktywniejszy na rynku transferowym klub PKO Ekstraklasy w pierwszych dniach 2021 roku. Beniaminek w piątek poinformował o finalizacji trzeciego transferu. Tym razem zawodnikiem drużyny prowadzonej przez Leszka Ojrzyńskiego został Maciej Jankowski.

31-letni napastnik bardzo dobrze zna się z trenerem Ojrzyńskim, z którym miał okazję współpracować podczas swojego pobytu w Arce Gdynia. To właśnie z drużyny z Trójmiasta Jankowski przenosi się do Mielca. W Gdyni zawodnik spędził trzy ostatnie lata, rozgrywając w tym czasie 95 spotkań, w których zdobył 24 bramki i zanotował osiem asyst. W rundzie jesiennej obecnego sezonu zaliczył 17 występów na boiskach pierwszej ligi, trzy razy wpisując się na listę strzelców.

Wcześniej doświadczony zawodnik reprezentował również barwy takich klubów jak Ruch Chorzów, Wisła Kraków i Piast Gliwice. Na swoim koncie ma 279 występów w Ekstraklasie, w których zdobył 61 bramek. Teraz będzie miał okazję poprawić swój dorobek.

Jankowski związał się ze Stalą umową do końca obecnego sezonu, która zawiera również opcję przedłużenia jej o 12 miesięcy.

Trzecie wzmocnienie Stali

Maciej Jankowski to trzeci transfer, który został ogłoszony przez Stal Mielec w ciągu kilku ostatnich dni. Wcześniej beniaminka wzmocnili 28-letni bułgarski napastnik Aleksandar Kolew oraz 31-letni fiński obrońca Albin Granlund. Wiele wskazuje na to, że władze klubu w kwestii transferów nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa. Przed rozpoczęciem rywalizacji w rundzie wiosennej możemy się spodziewać jeszcze kilku ruchów w Mielcu.

Komentarze