Neres zmienia klub, spotka w nim wielu rodaków

David Neres
PressFocus Na zdjęciu: David Neres

David Neres zmienił Ajax Amsterdam na Szachtar Donieck. Ukraiński klub znany jest z zatrudniania wielu Brazylijczyków, więc skrzydłowy spotka tam wielu swoich rodaków. Transfer kosztował Szachtar dwanaście milionów euro kwoty podstawowej. Joden spróbują zastąpić Neresa skrzydłowym Tottenhamu.

  • David Neres został nowym zawodnikiem Szachtara Donieck
  • Ajax Amsterdam otrzyma za swojego skrzydłowego maksymalnie 16 milionów euro
  • Teraz Holendrzy spróbują sprowadzić z Tottenhamu Stevena Bergwijna

Neres zmienia Amsterdam na Donieck

David Neres przeniósł się do Szachtara Donieck. Ajax Amsterdam otrzyma za niego dwanaście milionów euro kwoty podstawowej i kolejne cztery w bonusach.

To ruch, o którym mówiło się od miesięcy, ale nadal zdaje się dość niecodzienny. Przypomnijmy, że brazylijski skrzydłowy był jedną z gwiazd Ajaxu Amsterdam, który w sezonie 2018/2019 dotarł do półfinału Ligi Mistrzów. Wówczas łączono go z przenosinami do największych klubów Europy.

Za przenosinami do Doniecka stoi na pewno sama filozofia klubu. Szachtar znany jest ze stałego napływu graczy z Kraju Kawy. Poza Neresem w kadrze ukraińskiej drużyny znajduje się jedenastu Brazylijczyków.

Sam Ajax skupi się na jak najszybszym zapełnieniu luki po odejściu 24-latka. Holendrzy złożyli już ofertę za Stevena Bergwijna, ale proponowane 18 milionów euro nie satysfakcjonuje Tottenhamu. Joden nie zamierzają jednak odpuszczać, a negocjacje trwają.

David Neres w bieżącym sezonie rozegrał dla Ajaksu Amsterdam 22 spotkania. Zanotował w nich cztery gole i dwie asysty.

Czytaj więcej: Manchester United gotowy oddać Holendra. Dwa kluby prowadzą rozmowy.

FC Utrecht
Ajax Amsterdam
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 16. stycznia 2022 12:13.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze