Conte rozczarowany. Nici z wymarzonego transferu

Alessandro Bastoni
Pressfocus Na zdjęciu: Alessandro Bastoni

Tottenham potrzebuje wzmocnić środek obrony. Antonio Conte pragnął, aby do Londynu trafił Alessandro Bastoni. Agent Włocha nie pozostawił wątpliwości w tej sprawie.

  • Nowy środkowy obrońca to jeden z celów Antonio Conte na letnie okno transferowe
  • Włoch chciał sprowadzić do Tottenhamu swojego rodaka
  • W tej sprawie wypowiedział się agent piłkarza

Nici z włoskiej współpracy

Antonio Conte jak każdy trener, lubi stawiać na znanych sobie i sprawdzonych piłkarzy. Stąd też transfer Ivana Perisicia, który oficjalnie wzmocnił Tottenham. Włoch współpracował z Chorwatem, gdy Inter wygrywał rok temu Serie A. Opiekun londyńczyków pragnie mieć u siebie kolejnego byłego podopiecznego. Jest nim Alessandro Bastoni.

Włoski środkowy obrońca to filar mediolańskiej defensywy. Tak było również za czasu Conte. 23-latek u aktualnego opiekuna Tottenhamu rozegrał 74 mecze (dwa gole i pięć asyst). Trener Kogutów chce mieć u siebie Bastoniego, lecz ten od początku nie myślał o zmianie pracodawcy.

Mam 2-letni kontrakt z Interem, jestem bardzo spokojny. Klub niczego mi nie komunikował, więc zakończę zgrupowanie reprezentacji, a następnie udam się na wakacje i powrócę do treningów z Interem w Appiano – tak jakiś czas temu powiedział Bastoni. Wszelkie wątpliwości w sprawie włoskiego defensora rozwiał jego agent.

Bastoni jest obecnie na wakacjach. Zostaje w Interze na 100 proc. Szanujemy nasze umowy i chętnie rozmawiamy o przedłużeniu, gdy Inter do nas zadzwoni – rzekł Tullio Tinti w rozmowie z reporterami w pobliżu klubowego budynku Interu. Conte musi zatem poszukać nowego defensora.

Czytaj także: Czwartki z Ligą Europy to za mało. Co musi zmienić się na Old Trafford?

Komentarze