Brat Kyliana Mbappe ma nowy klub. Może zagrać w Lidze Mistrzów

Ethan Mbappe opuścił Paris Saint-Germain wraz ze swoim bratem. Jako pierwszy klub znalazł Kylian. Teraz kontrakt z nowym pracodawcą podpisał także 17-latek.

Ethan i Kylian Mbappe
Obserwuj nas w
BSR Agency / Alamy Na zdjęciu: Ethan i Kylian Mbappe

Młodszy z braci Mbappe pozostaje we Francji

Ethan Mbappe oczywiście do tej pory pozostawał w cieniu Kyliana. Nic dziwnego – młodszy z braci ma dopiero 17 lat i w seniorskiej piłce rozegrał zaledwie pięć spotkań. Wszystkie z nich przypadły na ten sezon. W barwach Paris Saint-Germain udało mu się zaliczyć pięć meczów w Ligue 1 i dwa starcia w Coupe de France.

POLECAMY TAKŻE

Kontrakt nastolatka z PSG wygasał 30 czerwca. Po jego zakończeniu Ethan mógł szukać nowego klubu. Chociaż sugerowano, że mógłby dołączyć o Kyliana w Realu Madryt, to jednak dosyć szybko zdementowano te pogłoski. Celem numer jeden środkowego pomocnika było pozostanie we Francji. Dzisiaj Lille oficjalnie zaprezentowało go jako swojego piłkarza.

Ethan Mbappe podpisał z Mastifami trzyletnią umowę, obowiązującą do końca sezonu 2026/27. – Cieszymy się, że możemy powitać Ethana w Lille. Strategia klubu, bardziej niż kiedykolwiek po przybyciu Bruno Genesio, opiera się częściowo i skutecznie na rozwoju, i integracji obiecujących młodych talentów. Ethan doskonale uosabia ten profil i znajdzie w LOSC wszystko, czego potrzebuje, aby kontynuować swój rozwój i osiągnąć najwyższy poziom – stwierdził Olivier Letang, prezydent Lille, w rozmowie z klubowymi mediami.

Lille ma szansę na grę w Lidze Mistrzów. Podopieczni Bruno Genesio wystąpią w trzeciej rundzie eliminacji do elitarnych rozgrywek.

Zobacz także: Mbappe mówił o Ronaldo i Realu. “Chcę czegoś innego”

Komentarze