FC Barcelona chce sprowadzić francuskiego defensora, ale na swoich warunkach

Evan Ndicka po zakończeniu obecnego sezonu będzie do wzięcia za darmo. 22-latek w związku z wolnym transferem liczy na wysoki bonus od podpisu oraz sowitą pensję. Zainteresowana Francuzem jest FC Barcelona, lecz Duma Katalonii nie ma zamiaru przystępować do licytacji.

Evan Ndicka
PressFocus Na zdjęciu: Evan Ndicka
  • Evan Ndicka to jeden z celów transferowych FC Barcelony
  • Xavi Hernandez ceni sobie wszechstronność Francuza
  • Barca nie chce jednak inwestować wielkich pieniędzy

Gdzie wyląduje Evan Ndicka? Barca nie przystąpi do licytacji

Jak dowiedziała się niemiecka telewizja “SPORT1”, FC Barcelona interesuje się Evanem Ndicką, ale ma świadomość, że o francuskiego stopera będzie zabiegało kilka klubów, które przedstawią mu lepsze warunki finansowe. Duma Katalonii nie ma zamiaru brać udziału w licytacji.

Obrońca jest ceniony przez europejskie zespoły ze względu na swoją wszechstronność – może zagrać zarówno na środku defensywny, jak i bliżej lewej strony boiska.

Umowa pochodzącego z Kamerunu piłkarza z Eintrachtem Frankfurt kończy się już 30 czerwca 2023 roku, a to oznacza, że będzie mógł zmienić otoczenie za darmo.

Wolny transfer wiąże się jednak z dodatkowymi kosztami takimi jak kwota za podpis czy wyższa pensja, a przy problemach finansowych Barcy, ta operacja może być niewykonalna. Za Evanem Ndicką podążają również takie drużyny jak AS Roma, Juventus, Arsenal czy Real Betis.

Komentarze