Obrońca Manchesteru City wybrał kierunek odejścia. To wielki klub

Prawie pewnym jest już, że Aymeric Laporte latem opuści Manchester City. Hiszpański obrońca nie jest zadowolony z pozycji w drużynie Pepa Guardioli, i chciałby wrócić do ojczyzny. Szczególnie do Barcelony - o czym donosi "Relevo".

Aymeric Laporte
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Aymeric Laporte
  • Aymeric Laporte zdecydował się na odejście latem z Manchesteru City
  • Obrońca nie jest zadowolony ze swojej obecnej pozycji w klubie
  • Piłkarz chciałby zagrać w Barcelonie

Laporte odejdzie, wybrał już kierunek

Aymeric Laporte nie jest zadowolony ze swojej obecnej pozycji w Manchesterze City. Gra mało i niewystarczająco. Z tego też powodu obrońca ma rozstać się z klubem już w lecie. A Pep Guardiola i władze klubu nie będą robić mu w tym przeszkód. Piłkarz chciałby wrócić do ojczyzny, i jak informuje “Relevo” zagrać w Barcelonie.

Dla zawodnika priorytetem ma być gra w “Dumie Katalonii” i z tego też powodu byłby skłonny zmniejszyć swoje wymagania finansowe, tak aby Barcelona była w stanie je zrealizować. Nie jest bowiem tajemnicą, że klub musi mierzyć się z wyzwaniami stawianymi przez władze La Liga pod nazwą: finansowe fair play.

Drużyna Xaviego podsiała już umowę z nowym stoperem- Inigo Martinezem, ale według “Relevo” kolejny ruch na tej pozycji jest jak najbardziej możliwy. Aymeric Laporte ma 28 lat i w tym sezonie rozegrał 19 spotkań w barwach Manchesteru City.

Czytaj więcej: Barcelona potrzebuje nowego napastnika? “Poleganie tylko na Lewandowskim byłoby dużym błędem”

Komentarze