Arsenal przygląda się nowemu obrońcy. Piłkarz posiada polskie obywatelstwo

Arsenal obserwuje postępy Yarka Gąsiorowskiego. Według hiszpańskich mediów angielski klub rozważa transfer zawodnika Valencii w najbliższym okienku.

Yarek Gąsiorowski
Obserwuj nas w
IMAGO / NurPhoto / David Aliaga Na zdjęciu: Yarek Gąsiorowski
  • Arsenal Londyn monitoruje postępy Yarka Gąsiorowskiego
  • Zawodnik posiada podwójne obywatelstwo
  • Aktualnym klubem 18-latka jest Valencia

Yarek Gąsiorowski na celowniku angielskiego giganta

Ostatnimi czasy bardzo głośno jest o Yarku Gąsiorowskim. Młody Hiszpan posiada polskie obywatelstwo i był łączony z grą dla reprezentacji Polski. Jednak w rozgrywkach młodzieżowych reprezentuje barwy Hiszpanii. Ostatnio w meczu przeciwko Mołdawii w ramach eliminacji Mistrzostw Europy do lat 19 strzelił trzy gole. Nie byłoby w tym nic specjalnego, gdyby nie fakt, że zawodnik występuje na pozycji środkowego obrońcy. Bieżący sezon to nie tylko udane występy na szczeblu juniorskim. Gąsiorowski zadebiutował również w pierwszej drużynie Valencii. Na początku października wystąpił w zremisowanym 1-1 spotkaniu z Mallorką. W seniorskim zespole “Nietoperzy” zagrał jak dotąd 4 razy, przebywając na boisku przez 125 minut.

Arsenal uważnie przygląda się szybkiemu rozwojowi piłkarza z polskim paszportem. Według hiszpańskiej prasy londyński klub jest pod wrażeniem jego postępów i rozważa nawet transfer zawodnika w styczniu. Transfer obrońcy stanowiłby kolejny krok “Kanonierów” w celu budowy drużyny z myślą o przyszłości. Obecna umowa reprezentanta Hiszpanii do lat 19 z Valencią wygasa w czerwcu 2025 roku. Transfermarkt wycenia zawodnika na milion euro.

POLECAMY TAKŻE

Komentarze