Kolejny rasistowski incydent w Serie A. Gianni Infantino stanął w obronie piłkarzy

Samuel Umtiti
Obserwuj nas w
Pressfocus Na zdjęciu: Samuel Umtiti

Świadkami przykrych scen byli kibice podczas meczu Lecce – Lazio Rzym. Samuel Umtiti i Lameck Banda padli ofiarą rasistowskich wyzwisk ze strony kibiców Orłów. Obu zawodników za pośrednictwem mediów wsparł Gianni Infantino.

  • Lecce wygrało w środę w 16. kolejce Serie A z Lazio 2:1
  • W trakcie spotkania obrażani na tle rasistowskim byli Samuel Umtiti i Lameck Banda
  • W obronie zawodników stanął Gianni Infantino

Przewodniczący FIFA zareagował na rasistowski incydent w Serie A

Mimo wielu kampanii i happeningów rasizm wciąż obecny jest na boiskach Serie A. W środę do przykrego incydentu doszło w trakcie spotkania Lecce – Lazio Rzym. Beniaminek sensacyjnie wygrał 2:1, a problem z pogodzeniem się z porażką mieli kibice Orłów. Pod adresem Samuela Umtitiego i Lamecka Bandy padły z ich strony rasistowskie wyzwiska. 

Kilkukrotnie w trakcie meczu padały wyzwiska pod adresem Francuza, który rozegrał w środę znakomite spotkanie i był jednym z najlepszych zawodników Lecce. Fani beniaminka już w trakcie meczu skandowali nazwisko defensora. Do incydentu na tle rasistowskim po spotkaniu odniósł się przewodniczący FIFA – Gianni Infantino.

Działacz za pośrednictwem mediów społecznościowych okazał wsparcie obu zawodnikom Lecce.

“Solidarność z Samuelem Umtitim i Lemackiem Bandą. Wykrzyczmy to głośno i wyraźnie – NIE DLA RASIZMU. Niech całe rzesze kibiców, którzy są dobrymi ludźmi staną w ich obronie i skończą z rasizmem raz na dobre” – napisał na swoim Instagramie Infantino. 

Po meczu prezydent Lecce – Saverio Sticchi zdradził, że Samuel Umtiti chciał, by spotkanie było kontynuowane, a on sam odpowie na rasistowskie obelgi za sprawą swojego występu przeciwko Lazio. Po końcowym gwizdku środkowy obrońca nie mógł powstrzymać łez.

Komentarze