Wyrównane starcie w Turynie. O zwycięstwie zdecydowała jedna bramka

Piłkarze Napoli
Pressfocus Na zdjęciu: Piłkarze Napoli

Z Napoli wyraźnie zeszła już presja, odkąd zespół na dobrą sprawę odpadł z wyścigu o mistrzostwo Włoch. Gracze z Neapolu w starciu z Torino zaprezentowali się stosunkowo nieźle i zasłużenie wygrali 1:0. Zwycięskie trafienie zanotował Fabian Ruiz.

• Napoli do meczu z Torino podchodziło po wysokim zwycięstwie w starciu z Sassuolo
  • Mimo niewykorzystanego karnego goście wygrali 1:0
  • Gola na wagę zwycięstwa strzelił Fabian Ruiz

Nudy do przerwy

Po błędach w ostatnich meczach ligowych Napoli praktycznie odpadło z rywalizacji o mistrzostwo Włoch. Wciąż jednak walczyło o utrzymanie miejsca promującego grą w Lidze Mistrzów. Z tego względu do spotkania wyjazdowego z Torino podeszło niezwykle skoncentrowane i zmotywowane do zwycięstwa. Pierwsza połowa toczona była w dość spokojnym tempie. Oba zespoły miały swoje szanse, ale na przerwę schodziły przy bezbramkowym remisie.

Wystarczyło jedno trafienie

W 61 minucie szansy na objęcie prowadzenia nie wykorzystali goście. Fatalnie rzut karny wykonał Lorenzo Insignie, który uderzył zbyt słabo, żeby pokonać Erita Berishę. Kilka minut później Włoch miał szansę na rehabilitację, ale obrońcy Torino zablokowali jego uderzenie.

W odpowiedzi groźnie zaatakowało Torino, a 100% sytuację zmarnował Andre Belotti, który w dobrej sytuacji przestrzelił. Pierwszą i zarazem ostatnią bramkę w meczu oglądaliśmy w 73 minucie. Po solowym rajdzie w pole karne rywali wdarł się Fabian Ruiz i precyzyjnym uderzeniem pokonał golkipera Torino. Na to trafienie gracze ze Stadio Olimpico nie byli w stanie już odpowiedzieć.