Inter i Juventus kolejnym skalpem, Roma niespodziewanie na tarczy

Cristiano Ronaldo
Pressfocus Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo

Inter Mediolan wykonał kolejny krok w kierunku wywalczenia mistrzostwa Włoch, pokonując Torino 2:1 w spotkaniu 27. kolejki Serie A. Niespodzianka miała natomiast miejsce na Stadio Ennio Tardini, gdzie Parma pokonała 2:0 Romę. W pierwszym niedzielnym meczu Serie A Bologna pokonała Sampdorię Genua 3:1 (2:1). Natomiast Juventus dzięki hat-trickowi Ronaldo pokonał 3:1 Cagliari. Hitem dnia było wieczorne starcie z udziałem Milanu i Napoli, zakończone zwycięstwem ekipy Piotra Zielińskiego (1:0).

Sampdoria w kryzysie

Bologna FC do przerwy prowadziła z klubem z Genui 2:1. Bohaterem tej części gry był Musa Barrow, które najpierw strzelił gola, a potem zanotował asystę. W drugiej połowie wynik spotkania ustalił Soriano i gospodarze zwyciężyli 3:1.

Pełna relacja z meczu >

Inter wymęczył triumf w Turynie

Inter Mediolan pokonał na wyjeździe Torino 2:1 w meczu 27. kolejki ligi włoskiej. Bohaterem Nerazzurrich został Lautaro Martinez, który strzelił gola decydującego o zwycięstwie teamu z miasta mody 2:1.

Niespodzianka w Parmie, rzymianie na tarczy

AS Roma niespodziewanie przegrała na wyjeździe z Parmą Calcio w spotkaniu 27. kolejki Serie A. Giallorossi ulegli podopiecznym Roberto D’Aversy 0:2, a kluczowymi zawodnikami w szeregach gospodarzy byli Valentin Mihaila i Dennis Man.

One man show

Juventus z Wojciechem Szczęsnym w składzie do przerwy prowadził z Cagliari (Sebastian Walukiewicz na ławce) 3:0, po hat-tricku Cristiano Ronaldo. W drugiej połowie drużyna z Sardynii wykorzystała bierną postawę rywala i strzeliła na 1:3. To jednak za mało na turyńczyków, którzy zwyciężyli 3:1.

Pełna relacja z meczu>

Asysta Zielińskiego w hicie

Napoli wywiozło trzy punkty z San Siro. Jedynego gola w spotkaniu zdobył na początku drugiej połowy Matteo Politano. Włochowi przytomnie asystował Piotr Zieliński. AC Milan traci już do liderującego sąsiada zza miedzy aż dziewięć punktów. Petronopei, natomiast, powrócili do walki o miejsca premiowane występami w Lidze Mistrzów.