Pomocnik Romy odsunięty od składu. Klub czeka na oferty

Nicolo Zaniolo
Pressfocus Na zdjęciu: Nicolo Zaniolo

Wygląda na to, że czas Nicolo Zaniolo w barwach AS Romy dobiegł końca. Fabrizio Romano poinformował, że Włoch został odsunięty od kadry, a klub liczy, że uda mu się w najbliższym czasie go sprzedać.

  • Słaba forma Nicolo Zaniolo wyczerpała cierpliwość zarządu Romy
  • Włoch został umieszczony na liście transferowej
  • Pomocnika odsunięto również od kadry

Transfer jedyną opcją dla Nicolo Zaniolo

W ostatnich tygodniach relacje między Nicolo Zaniolo i AS Romą stały się wyjątkowo napięte. Włoch wdał się w konflikt z władzami klubu, które zdecydowały się już na sprzedanie go. Rzymianie oczekują, że uda im się zarobić na Włochu przynajmniej 40 milionów euro.

Fabrizio Romano poinformował w piątek, że Zaniolo został odsunięty od kadry i nie znajdzie się wśród zawodników powołanych na najbliższe spotkanie ligowe ze Spezią. Przesądza to o jego losie. Choć Jose Mourinho wierzy w możliwości 23-latka, decyzja o jego sprzedaży jest odgórna. Wiele klubów interesuje się ofensywnym pomocnikiem, dlatego nie powinien on mieć problemu ze znalezieniem nowego pracodawcy jeszcze w zimowym oknie transferowym.

W gronie potencjalnych przyszłych pracodawców Włocha wymienia się przede wszystkim Tottenham Hotspur. Między oboma klubami doszło już nawet do kontaktów w sprawie jego transferu. Zainteresowanie Zaniolo wykazywał również West Ham i Borussia Dortmund. 

W tym sezonie 23-latek rozegrał dla Romy 17 meczów. Dwukrotnie wpisał się w nich na listę strzelców i dołożył do tego trzy asysty. Klub zaakceptuje jedynie transfer definitywny zawodnika lub wypożyczenie z obowiązkiem wykupu. Kontrakt piłkarza wygasa w czerwu 2024 roku. Wilki czują, że jest to ostatni moment na sprzedanie go za relatywnie duże pieniądze.

Przeczytaj również: Juventus podbierze obrońcę ligowego rywala?

Komentarze