Niespodzianka na koniec zmagań w 8. kolejce Serie A

Mattia Aramu
Pressfocus Na zdjęciu: Mattia Aramu

Serie A na poniedziałek 18 października zaplanowała jeden mecz. W starciu Venezia – Fiorentina niespodziewanie 1:0 wygrał beniaminek, który dzięki temu triumfowi wydostał się ze strefy spadkowej.

Beniaminek rozprawił się z faworytem

Fiorentinie za wyniki osiągane w sezonie 2021/2022, generalnie należą się pochwały. Fiołki przegrały ostatnio 1:2 z Napoli, więc na zwycięską ścieżkę chciały powrócić w poniedziałek. Mierzyły się bowiem z będącą w strefie spadkowej Venezią.

Rzeczywistość okazała się trudna dla piłkarzy Vincenzo Italiano, którzy nie zaprezentowali niczego specjalnego. Zgodnie z przewidywaniami, utrzymywali się przy piłce wyraźnie częściej od rywala, a także stworzyli sporo okazji strzeleckich. Żadna z nich nie była jednak wybitna, więc zero widniejące przy liczbie zdobytych bramek przez gości, nie miało prawa dziwić.

Venezia grała zaś odpowiedzialnie taktycznie i w 36. minucie, wygrywała 1:0. Mattia Aramu otrzymał świetnie wymierzone podanie od Thomasa Henry’ego, minął bramkarza i umieścił futbolówkę w siatce po precyzyjnym strzale. Beniaminek do końca spotkania wystrzegał się prostych błędów. Potrafił się skutecznie bronić i umiejętnie kraść czas. Wszystkie te czynniki, a także słabość rywala, sprawiły, że gospodarze niespodziewanie, ale zasłużenie wygrali 1:0 i wydostali się ze strefy spadkowej.

Komentarze