Trener Napoli o pracy trenera w dzisiejszych czasach. “Tylko 20 procent na boisku”

SSC Napoli zaczyna się odbudowywać po słabszym starcie sezonu. Tymczasem we wtorek światło dzienne ujrzał materiał wideo w serwisie społecznościowym TikTok, na którym Victor Osimhen zabiegał u sędziego o podyktowanie rzutu karnego. Sędzia finalnie podyktował jedenastkę, ale Nigeryjczyk jej nie wykorzystał i spotkanie zakończyło się rezultatem 1:1.

Rudi Garcia
Obserwuj nas w
fot. Imago / Ciro De Luca Na zdjęciu: Rudi Garcia
  • SSC Napoli ostatnio było w konflikcie z Victorem Osimhenem
  • Piłkarz wściekł się na klub za opublikowanie jedneg z materiałów wideo z jego wizerunkiem na media społecznościowe
  • Stanowisko w sprawie zabrał trener Azzurrich, odnosząc się jednocześnie do roli trenera w dzisiejszych czasach

Rudia Garcia o konflikcie z Osimhenem

SSC Napoli po rozegraniu sześciu kolejek ligowych ma na swoim koncie 11 punktów. Tymczasem niedługo po opublikowaniu materiału wideo na jednym z profili w mediach społecznościowych, zareagował Victor Osimhen. Nigeryjczyk postanowił skasować wszystkie posty związane z ekipą z Neapolu. Jednocześnie jego agent zapowiedział ewentualne złożenie sprawy do sądu, w związku z naruszeniem wizerunku piłkarza.

POLECAMY TAKŻE

Po meczu z Udinese, w którym Osimhen zdobył pierwszą bramkę po czterech spotkaniach bez trafienia. Rudi Garcia stwierdził, że konflikt został zażegnany. – Nikt nie chciał nikogo urazić – przekonywał Francuz w rozmowie z DAZN cytowanej przez Football Italia.

– Jestem trenerem od prawie 30 lat. Wcześniej 80 procent mojego czasu spędzałem na boisku, a 20 procent na rozwiązywaniu sytuacji pozasportowych związanych z zawodnikami, menadżerem i mediami. Od pewnego czasu 80 procent czasu poświęca się temu, a tylko 20 procent temu, co dzieje się na boisku – mówił Rudi Garcia.

– W dzisiejszych czasach jest to część pracy i jeśli Ci się to nie podoba, musisz zarabiać na życie w inny sposób – powiedział trener Napoli.

Czytaj więcej: Napoli wykorzystało słabość rywala, Zieliński z trafieniem [WIDEO]

Komentarze