Mocna trójka w walce o tytuł, poważne kłopoty lidera

AC Milan - Inter Mediolan
PressFocus Na zdjęciu: AC Milan - Inter Mediolan

SSC Napoli, AC Milan i Inter Mediolan przewodzą tabeli Serie A. Wprawdzie do końca sezonu daleko i wiele się może wydarzyć, ale na teraz wiele wskazuje, że końcowa walka o tytuł rozegra się właśnie między tymi zespołami. Piotr Dumanowski i Dominik Guziak z Eleven Sports na łamach Seriea.pl opisują szczegółowo sytuację w lidze włoskiej.

  • Milan, Napoli i Inter – trzy czołowe zespoły Serie A pędzą po tytuł. Ten z Neapolu ma jednak problemy
  • Napoli nie potrafiło wygrać dwóch ostatnich meczów, a dodatkowo straciło na dłuższy czas najwiekszą gwiazdę zespołu
  • Drużyny z Mediolanu ścigają lidera i wydaje się, że mogą wykorzystać jego słabości

Tabela Serie A najciekawsza od lat

Walka o Scudetto w tym sezonie jest pasjonująca. Dawno tak wiele drużyn (można w ten wyścig włączyć także Atalantę Bergamo) nie szło łeb w łeb. W ostatnich latach zwykle zarysowywała się przewaga jednego zespołu, który uciekał reszcie. Teraz, po 1/3 sezonu trzy duże ekipy prezentują wysoką formę i pokazują poważne aspiracje do mistrzostwa. SSC Napoli przewodzi stawce, ale tyle samo punktów ma AC Milan, a za plecami czai się jego lokalny rywal – Inter Mediolan.

Tabela Serie A pokazuje, że możemy spodziewać się długiego i wyrównanego wyścigu – twierdzą Piotr Dumanowski i Dominik Guziak. Komentatorzy Eleven Sports cieszą się, że ten sezon wygląda na jeden z najciekawszy w XXI wieku. Marzy im się końcówka jak z 2002 roku, ale czy jest na to szansa?

Problemem dla Napoli w najbliższych miesiącach może być brak kluczowych zawodników. Victor Osimhen doznał poważnej kontuzji twarzy i wypadł na trzy miesiące, urazu nabawił się także Zambo Anguissa, którego może zabraknąć przez kilka tygodni, a za chwilę będzie Puchar Narodów Afryki, na który pojedzie lider obrony Kalidou Koulibaly. Czy Inter i Milan zdołają wykorzystać te osłabienia?

Więcej na ten temat przeczytasz w tekście “Pasjonujący wyścig o Scudetto. Czy to będzie TEN sezon?” na Seriea.pl

Komentarze