Długa przerwa gwiazdy Napoli. Ominie go Puchar Narodów Afryki

Victor Osimhen
PressFocus Na zdjęciu: Victor Osimhen

Victor Osimhen odniósł kontuzję głowy w meczu Napoli z Interem Mediolan (2:3), a we wtorek przeszedł operację. Rozbrat Nigeryjczyka z boiskiem będzie dłuższy niż przewidywano. Najlepszy snajper Petronopei nie zagra przez minimum trzy miesiące.

  • Victor Osimhen odniósł poważną kontuzję głowy w niedawnym meczu Napoli z Interem Mediolan (2:3)
  • We wtorek przeszedł operację, a jego przerwa w grze potrwa około trzy miesiące
  • Oznacza to, że Petronopei na długo pozostaną bez swojego najlepszego strzelca, który opuści też nadchodzący Puchar Narodów Afryki

Osimhen już po operacji twarzy, czeka go długa przerwa

Już, gdy Victor Osimhen padł na murawę w pojedynku ze Stefanem de Vrijem widać było, że kontuzja głowy jest poważna. Jeszcze w poniedziałek media informowały, że po operacji Nigeryjczyk pauzować będzie przez około miesiąc, ale ostatecznie sytuacja prezentuje się jeszcze gorzej.

W oficjalnym oświadczeniu Napoli możemy przeczytać, że 22-latek przeszedł operację bez komplikacji, ale jego powrót do zdrowia potrwa trzy miesiące.

Oznacza to, że napastnik nie weźmie też udziału w Pucharze Narodów Afryki, który rozpocznie się 9 stycznia. Reprezentacja Nigerii mocno liczyła na swoją gwiazdę, która w 19 meczach strzeliła w barwach narodowych dziesięć goli.

Napoli również odczuje brak swojego najlepszego snajpera. W tamtym sezonie nieskuteczny, w tym Osimhen strzelał, jak na zawołanie. W czternastu spotkaniach we wszystkich rozgrywkach zdobył dziewięć goli. Teraz ktoś inny będzie musiał zadbać o zdobywanie goli dla lidera Serie A.

Przeczytaj również: Zlatan szczery jak nigdy, czyli czemu gra pomimo cierpienia.

Komentarze