Spezia – Empoli: Reca i Żurkowski mieli udział przy golach w meczu Serie A

Arkadiusz Reca
PressFocus Na zdjęciu: Arkadiusz Reca

Spezia zremisowała z Empoli 1:1 w spotkaniu 18. kolejki Serie A. Niezłe występy dla swoich drużyn zanotowali Arkadiusz Reca oraz Szymon Żurkowski, którzy brali udział w akcjach bramkowych.

• Arkadiusz Reca brał udział przy bramce dla Spezii w 50. minucie
  • Szymon Żurkowski był zaś jednym z bohaterów akcji, po której Empoli wyrównało
  • Więcej bramek nie padło i obie strony zainkasowały po jednym oczku

Remis na Stadio Alberto Picco, Polacy w rolach głównych

Do przerwy nie zobaczyliśmy ani jednego gola. W 50. minucie Reca przeprowadził akcję, po której gospodarze objęli prowadzenie. Polak dośrodkował w pole karne rywali, a w zamieszaniu podbramkowym niefortunnie interweniował Riccardo Marchizza, który zanotował trafienie samobójcze.

Goście zdołali jednak wyrównać. Duża w tym zasługa Żurkowskiego. Polak dośrodkował w pole karne Spezii, a tam piłkę do własnej bramki skierował Dimitrios Nikolaou. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1.

Pełne spotkanie w szeregach gospodarzy rozegrał także Jakub Kiwior.