Juventus powrócił na zwycięską ścieżkę

Piłkarze Juventusu
Pressfocus Na zdjęciu: Piłkarze Juventusu

Aż osiem bramek obejrzeliśmy w pierwszym spotkaniu 15. kolejki Serie A. Inter Mediolan efektownie 6:2 rozgromił u siebie Crotone, choć rywale do przerwy stawiali trudne warunki. Na ich zwycięstwo wygraną odpowiedział również AC Milan. Trzy punkty na swoje konto zapisały również drużyny Napoli, Romy, Atalanty Bergamo. Natomiast w ostatnim meczu Juventus pewnie pokonał Udinese 4:1.

Inter Mediolan – Crotone FC 6:2

Drużyna Arkadiusza Recy skutecznie rywalizowała z Interem w pierwszych trzech kwadransach. Na przerwę obie drużyny schodziły przy wyniku 2:2. Druga połowa należała już jednak do podopiecznych Antonio Conte, którzy zaaplikowali w niej rywalom cztery gole i ostatecznie wygrali 6:2. Na uwagę na pewno zasługują trzy gole zdobyte przez Lautaro Martineza oraz wywalczony przez Recę rzut karny dla Crotone.

Pełna relacja z meczu >>

AS Roma – Sampdoria Genua 1:0

AS Roma nie zawiodła swoich kibiców i odniosła kolejne zwycięstwo na własnym stadionie. Drużyna prowadzona przez Paulo Fonsekę skromnie 1:0, ale całkowicie zasłużenie pokonała Sampdorię Genuę. Gospodarze potwierdzili tym samym świetną formę na Stadio Olimpico, na którym w tym sezonie nie doznali jeszcze ani jednej porażki (bilans: 6-2-0).

Więcej o meczu >>

Atalanta Bergamo – US Sassuolo 5:1

Pierwszy mecz w 2021 roku był niezwykle udany dla Atalanty Bergamo. Podopieczni Gian Piero Gasperiniego zaskakująco łatwo pokonali na własnym stadionie US Sassuolo. Gospodarze już po pierwszej połowie prowadzili 2:0 po strzałach Duvana Zapaty i Matteo Pessiny. Po przerwie dołożyli kolejne trzy gole (Zapata, Gosens, Muriel), na co rywale odpowiedzieli tylko honorowym trafieniem Chirichesa.

Cagliari Calcio – SSC Napoli 1:4

W trzech ostatnich ligowych spotkaniach w 2020 roku Napoli zdobyło tylko jeden punkt. Rok 2021 rozpoczęło od zgarnięcia pełnej puli. Podopieczni Gennaro Gattuso pewnie 4:1 pokonali na wyjeździe Calgiari Calcio. Jednym z bohaterów meczu był Piotr Zieliński, który zdobył dwie pierwsze bramki dla ekipy z Neapolu. Na uwagę zasługuje również występ w zespole z Sardynii innego reprezentanta Polski Sebastiana Walukiewicza.

ACF Fiorentina – Bologna FC 0:0

Większych powodów do świętowania w niedzielne popołudnie nie miały drużyny Fiorentiny i Bolonii. Ich konfrontacji na Stadio Artemio Franchi zakończyła się bezbramkowym remisem. Godne odnotowania jest natomiast czwarte czyste konto Bartłomieja Drągowskiego.

Genoa FC – Lazio Rzym 1:1

Do formy z poprzedniego sezonu nadal nie może wrócić Lazio Rzym. Podopieczni Simone Inzaghi w niedzielę stracili kolejne punkty w tym sezonie. Mimo dużej przewagi nie udało im się pokonać na wyjeździe Genoi. Pojedynek na Stadio Luigi Ferraris zakończył się remisem 1:1.

Parma Calcio – Torino FC 0:3

Niedzielne popołudnie było bardzo udane dla Torino. Piłkarze ze Stadio Olimpico, z Karolem Linettym w składzie, przełamali fatalną serię ośmiu kolejnych meczów bez wygranej. W pierwszym spotkaniu w 2021 roku efektownie 3:0 pokonali na wyjeździe Parmę Calcio.

Spezia Calcio – Hellas Werona 0:1

Z trzech punktów w niedzielę mógł cieszyć się również inny polski zawodnik – Paweł Dawidowicz. Hellas Werona z nim w podstawowym składzie skromnie 1:0 pokonał na wyjeździe Spezię Calcio. Jedynego gola meczu w 75. minucie zdobył Mattia Zaccagni.

Benevento Calcio – AC Milan 0:2

AC Milan w 2021 roku wcale nie zamierza zwalniać tempa. Rossoneri w niedzielę po raz jedenasty w tym sezonie zapisało na swoje konto komplet punktów. Tym razem drużyna Stefano Pioliego pokonała na wyjeździe 2:0 Benevento Calcio i po kilkugodzinnej przerwie wróciła na fotel lidera Serie A.

Juventus FC – Udinese Calcio 4:1

Zawodnicy Starej Damy zaprezentowali zdecydowanie wyższą jakość piłkarską. W szeregach gospodarzy świetne zawody rozegrał Cristiano Ronaldo. W Turynie zobaczyliśmy, aż pięć goli, z czego dwa padły na kilka minut przed ostatnim gwizdkiem sędziego.