Serie A: walka o tytuł trwa, niemoc Spezii, rewelacyjna forma beniaminka

Luis Muriel
PressFocus Na zdjęciu: Luis Muriel

Wyniki 36. kolejki Serie A. W najważniejszym niedzielnym spotkaniu Milan pokonał na wyjeździe Veronę 3:1. Dwie bramki dla gości zdobył Sandro Tonali. Klub z San Siro wrócił zatem na pierwsze miejsce. W innej potyczce Spezia przegrała z Atalantą 1:3. Dla gospodarzy to czwarta kolejna porażka. Z kolei Salernitana zremisowała z Cagliari 1:1 i jest niepokonana już od ponad jednego miesiąca. Prezentujemy rezultaty i strzelców goli ze wszystkich spotkań.

Zwycięstwa Atalanty, Venezii i Milanu

W pierwszej potyczce Spezia grała z Atalantą. Gospodarze nie zdołali sprawić niespodzianki i przegrali z klubem z Bergamo 1:3. W szeregach Spezii całe spotkanie rozegrał Jakub Kiwior. Arkadiusz Reca wszedł w drugiej połowie. Venezia podejmowała Bolognę. Do przerwy było 2:1 dla gospodarzy. W 19. minucie rzut karny obronił Łukasz Skorupski, ale Sofian Kiyine popisał się skuteczną dobitką. Gola kontaktowego zdobył Riccardo Orsolini. Po zmianie stron trwała wymiana ciosów. Finalnie zwycięsko wyszli z niej gospodarze, którzy triumfowali 4:3.

W trzecim niedzielnym spotkaniu Salernitana rywalizowała z Cagliari. Pierwszego gola zdobył z karnego Simone Verdi. Na bramkę wyrównującą przyszło nam czekać do 99. minuty. Wówczas golkipera Salernitany pokonał Giorgio Altare. Sebastian Walukiewicz przesiedział całą potyczkę na ławce rezerwowych gości.

Na koniec Milan mierzył się na wyjeździe z Veroną. Mecz lepiej rozpoczął się dla gospodarzy. Potem dwukrotnie do siatki ekipy z Werony trafił Tonali. Wynik spotkania na 3:1 dla przyjezdnych ustalił Alessandro Florenzi. Dzięki wiktorii Milan znowu jest na pierwszej lokacie w tabeli. A do końca sezonu zostały tylko dwie kolejki. W szeregach Verony nie zagrał Paweł Dawidowicz, który jest kontuzjowany. Mateusz Praszelik był zaś tylko rezerwowym zawodnikiem.