Serie A: pogrom w Neapolu, zacięte derby, emocje na stadionie Spezii

Fabian Ruiz
PressFocus Na zdjęciu: Fabian Ruiz

Wyniki 35. kolejki Serie A. Napoli zdecydowanie wygrało z Sassuolo 6:1. Gospodarze po części zrehabilitowali się za trzy ostatnie potyczki bez wiktorii. W derbach Sampdoria pokonała Genoę 1:0. Goście mogli wyrównać, ale w doliczonym czasie gry rzutu karnego nie wykorzystał Domenico Criscito. W ostatniej sobotniej potyczce Lazio wygrało na wyjeździe ze Spezią 4:3. Prezentujemy rezultaty i strzelców goli wszystkich spotkań.

Siedem goli na Stadio Diego Armando Maradona, przełamanie Sampdorii

Na Sardynii gracze Cagliari podejmowali Veronę. Gospodarze walczą o utrzymanie, ale dzisiaj to rywale byli lepsi (2:1). W 57. minucie pięknie z wolnego huknął Joao Pedro. Gospodarzy nie było jednak stać na odrobienie wszystkich strat. Sebastian Walukiewicz przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych Cagliari. Paweł Dawidowicz (Verona) jest kontuzjowany, a Mateusz Praszelik był tylko rezerwowym w szeregach gości.

W drugim meczu Napoli pewnie wygrało z Sassuolo 6:1. Niestety Piotr Zieliński nie pojawił się na placu gry. Gospodarze mają wciąż matematyczne szanse na Scudetto.

Sampdoria mierzyła się w derbach z Genoą. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 25. minucie po golu Abdelhamida Sabiriego. Wyrównać mógł Criscito, ale jego intencje kapitalnie wyczuł Emil Audero. Interwencja z 96. minuty dała Sampdorii trzy oczka. W szeregach gospodarzy całe spotkanie zagrał Bartosz Bereszyński. Aleksander Buksa (Genoa) jest kontuzjowany.

W ostatnim meczu Spezia po ciekawej rywalizacji przegrała z Lazio 3:4. W drużynie gospodarzy przez pełne 90 minut grali Arkadiusz Reca oraz Jakub Kiwior.

Wyniki 35. kolejki

Cagliari – Verona 1:2 (0:2)

Joao Pedro (57′) – Antonin Barak (8′), Gianluca Caprari (44′)

Napoli – Sassuolo 6:1 (4:0)

Kalidou Koulibaly (7′), Victor Osimhen (15′), Hirving Lozano (19′), Dries Mertens (21′, 54′), Amir Rrahmani (80′) – (Maxime Lopez 87′)

Sampdoria – Genoa 1:0 (1:0)

Abdelhamid Sabiri (25′)

Spezia – Lazio 3:4 (2:1)

Kelvin Amian (9′), Kevin Agudelo (35′), Petko Hristow (56′) – Ciro Immobile (33′ – karny), Ivan Provedel (54′ – gol samobójczy), Sergej Milinkovic-Savić (68′), Francesco Acerbi (90′)